Зміст
Одним з очевидних симптомів алкогольної залежності є запій – неконтрольоване бажання щодня вживати спиртні напої. Якщо людина кілька днів, а то й тижнів п’є, не припиняючи – це очевидний привід шукати кроки з виведення із запою вдома. Слід пам’ятати, що в домашніх умовах можна тільки виконати детоксикацію організму, а ось для професійного лікування варто звернутися в наркодиспансер у Черкасах .
Перші кроки з виходу із запою
Ключовим фактором виходу із запою є формування у людини стійкого розуміння того, що вона хвора і потребує кваліфікованого лікування. У домашніх умовах можна зробити такі кроки:
- поступово знижувати кількість уживаного алкоголю – не можна різко відмовлятися від випивки або переходити на менш міцні напої, щоб уникнути небезпечних наслідків для серця, печінки, інших органів, важливо протягом кількох днів плавно знижувати добову дозу спиртного;
- збільшення кількості випитої рідини – для очищення організму від алкогольних токсинів рекомендується вживати більше мінеральної води, натуральних соків і компотів, неміцного чаю з лимоном (поступово відновиться водно-сольовий баланс, а етанол буде активно виходити разом із сечею);
- відновити нормальний режим харчування – запійні алкоголіки відмовляються від вживання їжі, що шкодить шлунково-кишковому тракту, тому для нормалізації стану необхідно вводити в раціон легкі курячі бульйони, овочеві супи, варені яйця, каші, фрукти та іншу легко засвоювану їжу;
- використовувати ефективні ліки для очищення організму – універсальними засобами стають активоване вугілля, “Ентеросгель” та інші сорбенти, які активізують виведення токсинів.
Лікарські засоби приймаються тільки після припинення вживання алкоголю і відповідно до інструкції. Якщо ви не знаєте, які кроки виходу з алкогольного запою можна зробити вдома, тоді краще не займайтеся самолікуванням, а зверніться до фахівців. Виїзд нарколога додому дасть змогу професійно позбутися абстинентного синдрому, виконати детоксикацію організму і призначити подальшу терапію.
Які подальші дії
Основним завданням виведення із запою вдома є очищення організму від алкогольних токсинів, які отруюють його. Можуть використовуватися такі засоби:
- встановлення крапельниць для ін’єкційного введення речовин, спрямованих на детоксикацію організму, – такий спосіб очищення крові ефективніший за звичайне приймання таблеток;
- забезпечення організму вітамінами, ферментами і мікроелементами, щоб прискорити відновлення ослабленої алкогольними токсинами людини;
- приймання антидепресантів, які сприяють позбавленню від пригніченого стану, з яким людина стикається після завершення запою.
Прийом будь-яких лікарських препаратів, будь-то сорбенти, вітамінні комплекси або антидепресанти, повинен виконуватися за суворим погодженням з лікарем. Самолікування може призвести до непередбаченого результату і навіть погіршити стан запійного алкоголіка.
Що протипоказано робити під час виходу із запою
Якщо думаєте про те, як уникнути ризиків під час виходу з алкогольного запою вдома, тоді не виконуйте такі дії:
- не практикуйте надмірні фізичні навантаження – різка активність піде не на користь ослабленому серцю, можна практикувати легкі прогулянки на свіжому повітрі;
- відмовтеся від контрастного душу – спроба прийти до тями за допомогою різкого переходу з гарячої на холодну воду призведе до розширення судин і може спровокувати інсульт;
- неконтрольоване приймання медикаментів – посилене приймання таблеток може збільшити навантаження на пошкоджену токсинами печінку.
Лікування алкоголізму в домашніх умовах може проходити тільки на етапі виходу із запою, виконання детоксикації організму. Якщо людина регулярно може йти в тижневі запої – це свідчить про серйозні проблеми і необхідність звернутися в наркологічну клініку. Слід розробити комплексну індивідуальну програму з позбавлення від залежності та повернення до повноцінного життя.
Як уникнути рецидивів
Проста детоксикація організму після запою дасть змогу позбутися симптомів, але не самої хвороби. Буде питанням часу, коли людина знову відчує бажання приохотитися до алкоголю. Тому необхідні більш серйозні дії для забезпечення тривалого ефекту.
Кодування від алкоголізму – один з ефективних способів сформувати у людини стійке неприйняття алкоголю. У цьому разі в організм вводяться препарати, при змішуванні яких з алкоголем у крові з’являються неприємні побічні реакції. Це має спонукати людину відмовитися від вживання спиртного.
Однак ефективна лікувальна тактика заснована на поєднанні медикаментозних і психологічних методів впливу. Необхідно не просто відмовитися від алкоголю, а й сформувати чітке розуміння того, що повноцінне життя можливе і без вживання спиртних напоїв. Зробити це можна тільки при зверненні в наркологічну клініку, де для кожного пацієнта буде розроблена індивідуальна стратегія лікування.
Автор статті:
Ірина Гапіна – лікар психіатр-нарколог