Кодування від алкоголізму: огляд і порівняння з іншими методами лікування


Однією з ефективних методик лікування алкогольної залежності є кодування від алкоголю. Воно ґрунтується на впливі на центральну нервову систему людини певних препаратів, унаслідок чого формується стійка відраза до спиртних напоїв. Є кілька різновидів кодування, що застосовуються в наркологічних клініках.

закодуватись від алкоголю

Способи кодування від алкоголізму

Щоб закодуватися від алкоголю, необхідне впровадження в організм особливих медикаментів. Самі по собі вони не шкодять людині, але під час потрапляння в кров етанолу і вступу в реакцію з ним залежний стикається з побічними ефектами – нудотою, блювотою та іншим. Така дія спонукає його відмовитися від вживання спиртних напоїв.

Кодування є одним із важливих етапів відновлення від алкогольної залежності, хоча самостійно не буде ефективним і потребує підкріплення іншими лікувальними методиками. Виділяють такі різновиди процедури:

  • ін’єкційне введення в м’яз або вену спеціального препарату, який потрапляє в кров і спричиняє згубний ефект під час вживання алкоголю;
  • підшкірне вшивання ампули з речовиною, яка надходитиме в організм (процедура виконується в підлопаткову зону, куди складно дістатися алкоголіку для видалення капсули);
  • введення людини в гіпноз і закладання установок, що викликають відразу до алкоголю.

Найефективнішими для залежної людини є перші дві медикаментозні методики кодування від алкоголізму, оскільки лікарські засоби цілеспрямовано впливають на організм. Однак необхідно переконатися в тому, що відсутні протипоказання щодо застосування певного препарату.

Особливості процедури

Кодування від алкоголізму ґрунтується на формуванні у залежної людини страху, хоча така методика не завжди виявляється дієвою. Потрібно врахувати такі моменти:

  • кодування буде ефективним тільки в тому разі, якщо у хворого є мотивація до подолання залежності;
  • процедура потребує повторення через кілька місяців, оскільки з часом ефективність медикаментозного препарату слабшає;
  • крім кодування людина обов’язково має проходити психологічне лікування, ходити в групи “анонімних алкоголіків”, пройти курс детоксикації організму;
  • продуктивність залежить від грамотного вибору препарату, який надасть необхідну дію.

вилікуватись від алкоголізму

Складно сказати, як ефективно кодування від алкоголізму, адже це залежить від низки чинників. Людину необхідно мотивувати на лікування, адже в іншому разі після завершення періоду кодування вона просто повернеться до згубної звички, а робити її залежною від медикаментозних препаратів на все життя не має сенсу.

Переваги кодування від алкоголізму

методи кодування від алкоголізму

При грамотному виконанні кодування процедура є ефективною в лікуванні алкогольної залежності. З кожним роком розробляються нові препарати, які мають поліпшену дію. Закодуватися можна швидко – для цього достатньо один або кілька разів навідатися в клініку для введення ліків. Після цього ефект триватиме кілька місяців.

Кодування не вимагає істотних вкладень коштів і є доступним кожній людині. Допомога від алкогольної залежності в місті Черкасах включає, зокрема, і цю процедуру, хоча не обмежується тільки нею. Вона стає лише частиною багатоетапної системи спочатку по виведенню людини із запою , а потім і по поверненню її до повноцінного життя.

Під час лікування алкоголізму важливо не стільки сформувати у пацієнта страх до вживання алкоголю, скільки виробити мотивацію до позбавлення згубної звички. Він має розуміти, що це в його інтересах для відновлення нормальних стосунків із рідними та близькими, нормалізації стану здоров’я. У такому разі після завершення дії кодувального препарату в людини вже не буде бажання знову вживати спиртні напої, що свідчить про одужання.

гапіна ірина лікар

Автор статті:


Ірина Гапіна – лікар психіатр-нарколог

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити