Наслідки алкогольної залежності

Алкогольна залежність — це хвороба, яка за відсутності лікування призводить до планомірного згубного впливу на організм. Симптоми торкаються більшості систем та органів людини, як на фізіологічному, так і на психологічному рівні. Також з’являється соціальна ізоляція алкоголіка.

які бувають наслідки алкогольної залежності

Фізіологічні наслідки

Надмірне вживання алкоголю призводить до порушень функціонування печінки, серцево-судинної, кровоносної, нервової систем, легень, органів шлунково-кишкового тракту, ослаблення імунітету. Залежна людина стикається з безліччю захворювань:

  • розвиток цирозу печінки, гепатиту та жирової дистрофії внаслідок пошкодження печінки алкогольними токсинами;
  • підвищення артеріального тиску, нерівномірність серцевих ритмів, ризик інсульту та інші проблеми, пов’язані із неправильною роботою кровоносної системи;
  • проблеми з пам’яттю та координацією рухів, деменція, психічні розлади;
  • гастрит, панкреатит, виразка шлунка та інші проблеми функціонування травної системи;
  • пригнічення імунної системи, через що організм виявляється більш вразливим перед інфекційними та вірусними захворюваннями.

Психологічні проблеми

Алкогольна залежність призводить не тільки до фізіологічних порушень, але й до поступового руйнування особистості людини, зміни її поведінки. Вирізняють такі характерні порушення психіки:

  • депресивні та тривожні розлади;
  • нестабільний настрій — різка зміна збудженості пригніченістю і навпаки;
  • погіршення пам’яті та розумової діяльності;
  • падіння інтересу до улюблених занять;
  • напади агресії з небезпекою нанесення травм собі та іншим людям.
що буває при негативних наслідках алкоголізму

Соціальні проблеми

Не варто забувати про те, що алкоголізм погіршує соціальну комунікацію людини з родичами, близькими людьми, колегами по роботі та ін. не приділяє уваги роботі та хобі.

Така пасивність часто завершується розлученнями та розривами відносин із коханими людьми, звільненням з роботи, відрахуванням з навчання, боргами. Залежна людина опиняється в соціальній ізоляції, тому що її нічого в житті не цікавить, крім спілкування з товаришами по чарці.

Подібні проблеми тягнуть за собою фінансові труднощі. У пошуку грошей для придбання нової дози алкоголю залежна людина може вчиняти злочини, у тому числі крадіжки. Алкоголік становить небезпеку для оточуючих людей, адже він також може сісти за кермо у стані алкогольного сп’яніння та спровокувати ДТП.

Розвиток різних симптомів алкоголізму залежить від стадії хвороби, кількості вживаного алкоголю, генетичних та фізіологічних факторів. Незалежно від симптоматичних проявів важливо своєчасно мотивувати залежну людину звернутися за кваліфікованою допомогою. У нашій наркологічній клініці у Черкасах доктор психіатр-нарколог Ірина Гапіна готова допомогти будь-якій людині подолати згубну пристрасть і повернутися до повноцінного життя.

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (063)135-07-20
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити