Реабілітація від алкогольної залежності: методи та програми допомоги


Алкоголізм — офіційно визнане у всьому світі захворювання. Щоб успішно його позбутися потрібно вчасно звернутися за допомогою до профільного фахівця з лікування алкоголізму у Черкасах. 

Самостійно позбутися цієї згубної залежності практично неможливо. Позитивний результат вимагає використання правильних методів та практик, а також консультацій із кваліфікованими вузькопрофільними фахівцями.

Один із найкращих докторів-наркологів Гапіна Ірина використовує низку програм, які в швидкі терміни допоможуть позбутися згубної залежності. У процесі лікування досвідчений фахівець підбирає оптимальну програму лікування та реабілітації з огляду на особливості пацієнта та його проблеми.

реабілітація черкаси

Як відбувається реабілітація

Реабілітація від алкогольної залежності — це складний та індивідуальний процес відновлення, який допомагає людині перейти від активного вживання алкоголю до тверезого способу життя. Вона може включати різні методи і етапи, і проводитися як в стаціонарних умовах, так і амбулаторно. Ось загальний огляд того, як відбувається процес реабілітації алкозалежних:

1. Оцінка та медичне втручання:

 • Оцінка фізичного та психологічного стану пацієнта.
 • Лікування фізичних ускладнень, спричинених алкогольною залежністю.
 • Підтримка стабільного фізичного стану та ліквідація симптомів синдрому відміни.

2. Відмова від алкоголю:

 • Пацієнту допомагають ухвалити рішення про повну відмову від алкоголю.
 • Суворий контроль за доступом до алкоголю.
 • Участь у групових та індивідуальних консультаціях, щоб розвивати мотивацію до тверезого способу життя.

3. Психологічна підтримка:

 • Терапія до роботи з психологічними аспектами залежності.
 • Групові та індивідуальні сеанси психотерапії для вирішення внутрішніх конфліктів та розвитку навичок управління стресом.

4. Соціальна підтримка:

 • Участь у групах підтримки, де пацієнти можуть ділитися своїм досвідом та отримувати підтримку від інших людей, які проходять через той самий процес.
 • Залучення сім’ї та близьких до процесу реабілітації.
 • Розробка плану підтримки тверезості після закінчення реабілітації.
 • Продовження психологічної підтримки.

Тривалість реабілітації може змінюватись в залежності від індивідуальних потреб та ступеня залежності. Важливо розуміти, що реабілітація від алкогольної залежності — це довгостроковий процес, і успіх потребує постійної участі та мотивації з боку пацієнта.

записатись на реабілітацію після алкоголізму

Лікар психіатр-нарколог Гапіна Ірина Олександрівна використовує комбінацію інноваційних та традиційних методів лікування, що дає максимально швидкий позитивний результат. У кожному випадку реабілітація проводиться індивідуально, адже враховується проблема та симптоми кожного пацієнта особисто.

Ви все ще не знаєте у якому разі людина вважається алкоголіком і як зрозуміти що це алкоголізм? Тоді запишіться на первинну консультацію до фахівця. Ірина Олександрівна на першому ж прийомі допоможе зрозуміти на якій стадії алкоголізму людина.

Методи та техніки реабілітації

Реабілітації передує ретельна діагностика та психофармакотерапія. В рамках цього методу лікарем призначається низка ефективних лікувальних препаратів, таких як антидепресанти, нейролептики, транквілізатори, психостимулятори. Вони прописуються індивідуально та вимагають ретельного контролю ходу виконання лікування.

Також можливе кодування залежної людини. Такий вид лікування може застосовуватися як до чоловіків, так і жінок, але практикувати його можна лише при повному виведенні пацієнта із запою. Людина повинна усвідомити свою хворобу та мати стійке бажання вилікуватися. Після проведення даної процедури у людей має виробитись антипатія та огида до алкоголю, яка повністю замістить почуття задоволення та релаксу. Тільки після того, як пацієнт почне сприймати алкоголь як щось максимально неприємне, почнеться процес його одужання.

реабілітація людей після алкоголізму

Також важливим у процесі лікування вважається детоксикація. Її метою є безпечне, комфортне усунення алкогольного інтоку. Пацієнту може додатково знадобитися заповнення рівня рідини та поживних речовин, психологічна підтримка. Стан детоксикації пацієнта лікар ретельно контролює та коригує лікування за необхідності.

Але що буде при тривалому вживанні алкоголю? Людині в такому разі знадобиться найкраще лікування алкоголізму в Черкасах та потужна програма реабілітації.

Лікар психіатр-нарколог Гапіна Ірина використовує найефективніші методи:

 • Аналітична психотерапія. Цей метод лікування включає прийняття пацієнтом своєї проблеми. Лікар за допомогою діагностики виявляє проблему і підбирає методи, які найбільше підходять пацієнту. Людина має зрозуміти, що має залежність, з якою треба боротися. І за грамотного підходу вона зможе повністю вилікуватись від алкоголізму. Це перший крок до одужання, коли пацієнт виявляє бажання лікуватися.
 • Гештальт-терапія. У центрі уваги такої терапії знаходиться саме пацієнт із усіма його бажаннями. проблемами, інтересами та всіма формами поведінки. Лікар психіатр-нарколог вчить брати відповідальність за своє життя на себе і розуміти, які наслідки можуть бути при зловживанні алкогольними напоями. Фахівець повинен завжди з цікавістю розпитувати пацієнта про всі його переживання в даний момент, про проблеми та тяготи, що його хвилюють. Уважно придивлятися до язика тіла пацієнта, адже саме це може розповісти багато деталей хвороби. Дати можливість взяти участь у низці експериментів, у ході яких можна зрозуміти проблему.
 • Гуманістична психотерапія. Для лікування наслідків алкоголізму в Черкасах часто застосовується цей метод. Він допоможе пацієнтові знайти відповіді на запитання. Адже не завжди людина розуміє коли і за яких симптомів людина вважається алкоголіком, хто в першу чергу страждає від цієї хвороби, в якому віці може початися залежність, що відбувається після лікування, як повернутися до звичайного життя і не озиратися на алкоголь знову.
 • Когнітивна психотерапія. Цей метод лікування від алкоголізму у Черкасах дієвий тим, що лікування не зупиняється лише на лікуванні психічних розладів, а допомагає навчитися розумітися на стресових ситуаціях, які дуже часто з’являються в нашому житті. Такий метод передбачає менше сеансів, але більше терапевтичних завдань та опрацювань. Його читають одним із найефективніших у боротьбі з алкогольною залежністю.
 • Психоаналіз. Вид сучасної психотерапії, що дозволяє глибоко опрацьовувати психіку людини, і навіть процесів, які є у суспільстві. Адже пацієнт це лише частина всього, що його оточує, і дуже часто проблема криється саме там.
 • Сімейна психотерапія. Такий вид лікування при алкогольному сп’янінні у Черкасах передбачає активну розмову лікаря, пацієнта та всіх членів сім’ї того, хто лікується. Адже більшість проблем криються саме там. Лікар допомагає правильно розподілити ролі, проговорити ключові моменти і змінити ситуацію, що склалася.

Реабілітація алкозалежних пацієнтів дуже важкий та довгий шлях до повного одужання. Він включає цілий комплекс психологічних, фармакологічних і фізичних процедур, які допоможуть відновити психологічний і фізичний стан людини. Процес одужання проходить під суворим контролем фахівця — лікаря-нарколога Гапіної Ірини, яка підбере найефективніше лікування від алкоголізму. Її робота — це інноваційні методи та найкращі, перевірені досвідом техніки реабілітації.

Якщо у вас виникли запитання, ви можете залишити заявку на сайті. Телефонуйте або пишіть по телефону, який побачите на сторінці позбавитися алкогольної залежності в Черкасах. Пам’ятайте, що ця проблема є дуже серйозною і вимагає негайного вирішення.

гапіна ірина лікар

Автор статті:


Ірина Гапіна – лікар психіатр-нарколог

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити