Лікування алкоголізму в Черкасах


як вилікувати алкогольну залежність

Алкоголізм — стрімко прогресуюче захворювання, що має комплексний вплив на фізіологічний та психологічний стан людини. Виявлення у вашої близької згубної пристрасті до спиртних напоїв — нагода звернутися за кваліфікованою допомогою. Її можна отримати від нашого професійного нарколога Ірини Галиної.



Лікування алкоголізму Черкаси, ціни

Консультаціявід 1200 грн
Виведення із запою вдомавід 2500 грн
Кодуваннявід 6000 грн
Година психотерапії1500 грн


Як відбувається лікування в реабілітаційній клініці

Складність лікування алкогольної залежності пов’язана з тим, що алкоголік не сприймає всерйоз свій стан. Він не вважає себе залежною людиною і впевнений у тому, що за бажанням з легкістю відмовиться від вживання спиртного. Тому зауваження з боку рідних людей викликають у нього відчайдушний опір та агресію.

Алкоголік самостійно не звертатиметься за допомогою, це завдання покладається на плечі його родичів та друзів. У цій ситуації необхідно без тиску сформувати в людини усвідомлення — вона хвора і потребує кваліфікованої допомоги. Тільки наявність у залежного бажання одужати стане відправною точкою ефективного лікування.

Проблема алкоголізму має соціальний характер. У людини суттєво погіршуються стосунки не лише з рідними людьми. Згубна пристрасть позначається на роботі та взаємодії із соціумом — найчастіше залежний не виконує поставлені перед ним завдання, що завершується звільненням, втратою поваги у суспільстві.

Які симптоми алкогольної залежності

Визначити розвиток алкогольної залежності у людини можна за наявності комплексу фізіологічних та психологічних проблем:

  • запійне вживання спиртних напоїв з неможливістю зупинитися вчасно;
  • ранкове похмілля, для усунення якого людина не знаходить іншого виходу, крім знову випити алкоголь;
  • погіршення стану шкіри — вона стає в’ялою та набрякою;
  • емоційна нестабільність — людина стає дратівливою та агресивною, особливо при тривалій відсутності нової дози алкоголю;
  • втрата інтересу до романтичних відносин, роботи, хобі та інших занять за винятком розпивання спиртного в компанії товаришів по чарці;
  • розбіжності з близькими та рідними людьми;
  • ризик здійснення протизаконних дій у стані алкогольного сп’яніння.

Поведінка алкоголіка у стані алкогольного сп’яніння неконтрольована. Він може здійснювати асоціальні вчинки, і навіть наважитися на самогубство. Чим довше відтягувати із зверненням по допомогу, тим більше алкогольні токсини накопичуються в крові, і тим серйозніші наслідки.

алкоголіки як допомогти

Поетапне формування залежності

Алкоголізм — це історія поетапного перетворення здорового життєрадісного індивіда в залежну людину, яку нічого в житті не цікавить крім пошуку чергової дози спиртного та його вживання. Алкоголь поступово пригнічує мозкову активність, що призводить до особистісної деградації.

Можна виділити такі стадії розвитку алкогольної залежності:

  1. Заперечення — на ранньому етапі розвитку алкоголізму людина не усвідомлює проблеми і вважає розпиття алкоголю найкращим способом уникнути життєвих проблем. Алкогольне сп’яніння вводить його в стан уявної радості — адже насправді стрес нікуди не йде. Людині подобається відчуття розслабленості після прийому алкоголю — тому вона знову і знову робить це, з кожним разом збільшуючи дозу. На цій стадії для оточуючих ще не є очевидним, що їх знайомий залежить від алкоголю.
  2. Втрата контролю. Поступово алкоголь пригнічує особистість людини і той змінює спосіб життя. Пошук спиртного стає основним завданням його існування, при цьому він старанно намагається приховати свою залежність. На цьому етапі підсвідомо індивід розуміє, що хворий, але через накопичення алкогольних токсинів у крові не може самостійно зупинитись.
  3. Емоційне та фізичне придушення. Алкогольна залежність на цій стадії стає очевидною. Людина повністю усувається від соціуму, припиняє стосунки із друзями. У неї змінюється коло спілкування, з’являється безліч нових знайомих, з якими вона розпиває спиртні напої. Запої стають практично постійними і на цій стадії тільки родичі або друзі можуть витягнути людину з «петлі» залежності.

Чим раніше виявити алкогольну залежність і звернутися до реабілітаційної клініки, тим швидше можна буде досягти повного одужання. Тому родичам і близьким рекомендується при виникненні найменших дивних рис у поведінці людини звертати на це увагу і діяти. При цьому важливо використовувати не тактику примусу, а підтримки та турботи, щоб спрямувати залежного на шлях боротьби зі згубною пристрастю.

Причини формування алкогольної залежності

Не можна точно вказати причину пристрасті до алкоголю, адже історія кожної людини індивідуальна та обумовлена ​​різними факторами впливу. Однак при аналізі історії хвороби людей та накопиченого досвіду можна виділити такі причини алкоголізму:

  • поява проблем на роботі та в особистому житті, які людина хоче заглушити вживанням спиртного;
  • перебування у стані постійного стресу — у цій ситуації також психологічної розрядки індивід вживає алкоголь;
  • наявність негативної рольової моделі — якщо дитина росте в сім’ї, де батьки вживають алкоголь, вона може сформуватися сприйняття такої поведінки, як соціальної норми;
  • генетична схильність — слід розуміти, що не завжди за наявності родичів з алкогольною залежністю дитина обов’язково виросте алкоголіком.

У більшості ситуацій початок вживання алкоголю — це спроба людини уникнути суворої реальності. У стані алкогольного сп’яніння вона впадає у веселощі та безтурботність. Проблеми на роботі, складнощі у відносинах із коханою людиною, фінансові труднощі, особистісна нереалізованість — все це відходить на другий план. Людині починає подобатися такий умиротворений стан, вона хоче відчути його знову і знову.

Суть у тому, що вживання алкоголю не позбавляє проблем. Коли дія алкоголю спадає, людина знову опиняється у світі, й проблеми треба вирішувати. Але навіщо це робити, якщо є «просте» на її думку рішення — знову поринути у стан алкогольного сп’яніння, весело проводити час у компанії товаришів по чарці.

Особливості лікування алкогольної залежності

Лікування алкоголізму — тривалий процес, який може розтягнутися на кілька років. Потрібно бути готовим до того, що на якомусь етапі у алкоголіка виникне спокуса припинити терапію. Важливо довести лікування до кінця, адже тільки в цій ситуації після реабілітації індивід більше не хотітиме знову вживати алкоголь.

Поетапні лікувальні заходи включають такі стадії:

  • детоксикація організму — прийом лікарських засобів та крапельниць, спрямованих на очищення крові від алкогольних токсинів;
  • корекція проблем зі здоров’ям — прийом різних медикаментів для нормалізації стану органів та систем організму;
  • індивідуальні заняття із психіатром-наркологом, групові сеанси у групах анонімних алкоголіків (АА).

Комплексний характер лікування алкогольної залежності включає використання як психологічних терапевтичних методик, так і фармакології. Сам по собі прийом ліків усуває лише симптоми хвороби, але не позбавляє залежності. Тому важливо змінити свідомість людини, щоб вона усвідомила — не обов’язково приймати алкоголь для уникнення проблем. Випробовувати радість від життя можна і без спиртного.

алкоголічна залежність як знайти вихід

Кодування від алкоголізму в Черкасах

Одним із ефективних способів лікування алкогольної залежності є кодування. Суть методики полягає в тому, щоб викликати у людини огиду до випивки на фізіологічному та психологічному рівні. Застосування таких механізмів призводить до того, що організм відкидає алкоголь лише на рівні рефлексів.

Кодування в сучасних умовах виконується кількома методами:

  • ін’єкційне введення — внутрішньовенне або внутрішньом’язове введення препаратів на основі дисульфіраму призводить до відторгнення алкоголю при вживанні (при вступі в реакцію алкогольних токсинів та лікарського препарату в крові людина стикається з нудотою, блюванням, запамороченням та іншими неприємними симптомами);
  • підшивання капсули — також засноване на введенні медикаментозних засобів, але замість ін’єкції під шкіру вшивають капсулу, через яку препарат, що кодує, надходить у кров (підшивку намагаються робити в важкодоступному місці, щоб у алкоголіка не було можливості розрізати шкіру і дістати капсулу);
  • психологічний вплив — проведення сеансів гіпнозу, на яких алкоголіку вселяють огиду до алкоголю.

У реабілітаційній практиці лікування алкоголізму домінує використання медикаментозних методик кодування. Завдяки цьому у людини рефлекторно виробляється неприйняття алкоголю. Декілька разів випивши спиртне і зіткнувшись із негативними наслідками, надалі вона не захоче відчувати такі відчуття знову.

Кодування є одним із методів лікування алкоголізму, який обов’язково має доповнюватися індивідуальною та груповою терапією. Тільки в цьому випадку навіть після припинення кодування вироблена огида до алкоголю збережеться. В іншому випадку, щойно медикамент перестане діяти, алкоголік знову повернеться до колишніх звичок.

Ефективне лікування алкогольної залежності

Щоб отримати кваліфіковану допомогу та записатися на консультацію, достатньо залишити заявку на сайті. Менеджер зв’яжеться з вами для уточнення подробиць та запису та на первинний прийом нарколога. Тут ви можете знайти контакти клініки та ознайомитися з цінами на лікування.

Поширені запитання

Що впливає на ефективність кодування

Кодування — процедура, яка підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Лікар аналізує стан пацієнта та його ступінь алкогольної залежності. Після цього підбирається препарат і спосіб його введення — для когось краще буде підшкірна ін’єкція засобу, а для когось — вшивання капсули.

Ефективність кодування знижується при сильному ступені залежності, тому доречніше вдаватися до цієї процедури на ранніх стадіях розвитку алкоголізму. У складних випадках кодування доповнюється медичним лікуванням та психологічною терапією (у групах та індивідуальною).

Кодування доречно проводити лише в ситуаціях, коли сама залежна людина зацікавлена ​​у лікуванні. Цій процедурі передує психологічна робота з алкоголіком, формування у нього мотивації до терапії, готовності співпрацювати з фахівцями та виконувати їх рекомендації.

Для кодування використовуються різні групи лікарських засобів. Найбільш популярними є препарати з урахуванням речовини дисульфирама — наприклад, «Еспераль». Але слід враховувати індивідуальне сприйняття ліки людиною та підбирати найоптимальніший варіант.

Навіть при виборі ефективного препарату та наявності мотивації у залежної людини, кодування не принесе бажаного результату, якщо його проводить не компетентний фахівець. Важливо звертатися до досвідчених лікарів, які можуть підібрати дієву методику, грамотно провести процедуру, ін’єкції чи підшивку капсули під шкіру.

Після кодування лікування не припиняється. Пацієнт відвідує сеанси психотерапії, ходить на зустрічі групи анонімних алкоголіків, бере участь у різноманітних реабілітаційних заходах. Комплексна терапія дозволяє розвинути навички боротьби із спокусами, запобігти рецидивам.

Останнім, але з менш важливим чинником ефективності є соціальна підтримка. Якою б неприємною не була поведінка алкоголіка, родичам та друзям слід пам’ятати — без їхньої підтримки він не впорається. Його асоціальна поведінка зумовлена ​​патологією та впливом алкоголю. Як і будь-яка хвора людина, вона потребує уваги та любові.

У нашому наркологічному центрі у Черкасах індивідуальна лікувальна тактика підбирається лише після первинної консультації з наркологом. Для початку фахівцю потрібно вивчити пацієнта, історію його хвороби та стану і лише після цього розробляти стратегію. Саме такий відповідальний підхід дає змогу повернути алкоголіка до нормального життя. Алкоголізм — не вирок, хоча для одужання потрібно вкласти багато часу, праці та сил. Не варто очікувати на миттєвий результат і вірити обіцянкам тих, хто його пропонує.

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити