Як мотивувати пацієнта, який страждає алкогольною залежністю на детокс?

Детоксикація — процес, спрямований на очищення організму від патогенних алкогольних речовин. Процедура є найважливішим етапом початкової стадії лікування алкоголізму. Проте родичам та близьким людям залежної людини важливо мотивувати її на детоксикацію, що зробити непросто. Алкоголік не усвідомлює серйозності свого захворювання, тому без сторонньої допомоги не впоратися.

алкогольна залежність як закодувати алкоголіка

Варіанти мотивації залежної людини до детоксикації

На плечі родичів покладається важливе завдання — їм треба спрямувати людину до реабілітаційної клініки, де їй нададуть допомогу. Причому методи тиску по відношенню до алкоголіка не діють — необхідно вибирати гнучкіші способи мотивації.

Можна виділити такі аспекти мотивації залежної від алкоголю людини:

  • формування у алкоголіка розуміння того, що вживання спиртних напоїв знищує його організм фізично та психічно — треба акцентувати увагу на тих проблемах зі здоров’ям, які чекають на залежного, якщо він не пройде детоксикацію;
  • терпляче та уважне ставлення — алкоголік може демонструвати асоціальну поведінку, бути агресивним та дратівливим, проте близьким людям треба розуміти причини таких дій та продемонструвати готовність бути поруч із залежною людиною у скрутній ситуації;
  • виявлення причин алкогольної залежності — до вживання алкоголю людину може стимулювати невпевненість у собі, проблеми в сім’ї або на роботі, а встановлення причин хвороби стає важливим кроком до її подолання.
детокс алкоголіка як мотивувати на лікування

Результати ефективної мотивації

Результатом мотивації має стати формування у залежної людини особистого бажання вирушити до реабілітаційного центру, пройти детоксикацію організму та інші лікувальні заходи. Якщо насильно загнати людину на лікування, що називається «з-під палиці», то це не дасть дієвого результату. Після такого примусового очищення після повернення додому він знову почне зловживати алкоголем.

Важливо мотивувати людину до лікування алкоголізму на ранній стадії розвитку патології. Алкоголь руйнує особистість, притупляє мозкову активність, тому чим довше відкладати допомогу, тим складніше буде повністю подолати хворобу. Якщо ви змогли мотивувати людину не лікування, рекомендуємо звернутися до реабілітаційної клініки у Черкасах до лікаря-нарколога Ірини Гапіної. Вона проведе бесіду з пацієнтом та призначить індивідуальне лікування.

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити