Кодування від алкоголізму — методи та користь для пацієнта

Кодування — методика лікування алкогольної залежності, яка є складовою комплексної терапії. Вона буде ефективною лише при сумісному застосуванні з іншими лікувальними практиками. Основна її суть — формування у залежної людини стійкої огиди до спиртних напоїв, щоб вона боялася вживати їх і уникала цього.

як закодувати алкоголіка

Методи кодування від алкоголізму

Кодування може здійснюватися різними методиками, серед яких можна виділити такі основні способи, що застосовуються в лікувальній практиці.

Введення медикаментозних препаратів

В організм людини вводять медикаментозні засоби, які несумісні з алкоголем. Тому при потраплянні в кров алкоголю він поєднується з медикаментами, що викликає небезпечні симптоми, у тому числі нудоту, блювання, запаморочення і навіть втрату свідомості. Через такий ефект пацієнт повинен почати боятися вживання спиртних напоїв.

Медичне декодування дисульфірамом

Серед медикаментозних препаратів для кодування часто використовують дисульфірам — він порушує метаболізм алкоголю в організмі та підвищує чутливість до етанолу. Кодування дисульфірамом передбачає підшкірні ін’єкції ліків в область сідниць за допомогою шприца.

Як тільки дисульфірам потрапив до організму, після кожного прийому алкоголю людина стикатиметься з побічними реакціями. При мінімальному потраплянні етанолу в кров симптоми можуть бути незначними — головний біль, нудота, блювання, болісне похмілля. У разі серйозного зловживання алкоголю небезпека підвищується.

Імплантація підшкірної капсули (вшивання)

При такому варіанті кодування гелеву капсулу з препаратом вшивають під шкіру людині в місці, де вона не зможе самостійно витягнути її. Найчастіше капсулу вживлюють у сідницю, під лопатку чи район живота. Через капсулу в організм пацієнта надходитиме препарат, який викликає негативні реакції при вживанні етанолу. Ефект подібний до ін’єкційного кодування, тільки медикаментозний засіб впроваджують іншим способом.

Пероральне вживання таблеток

До цього варіанта кодування вдаються рідко, адже пацієнту потрібно буде самостійно контролювати дозування та час прийому таблеток. Якщо у залежної людини не сформувалася достатня мотивація до лікування алкоголізму, вона пропускатиме прийоми таблеток і всіляко уникатиме цього.

Тому пероральне кодування призначається виключно в ситуаціях, коли алкоголік має сильну мотивацію до позбавлення залежності. В інших ситуаціях краще вводити препарати для кодування підшкірними ін’єкціями або вшиванням спеціальних гелевих капсул.

Вибір оптимального способу кодування повністю покладається лікаря. Він вивчає загальний стан пацієнта, рівень залежності, що сформувалася, антропометричні дані, анамнез і підбирає той варіант, який буде найкращим у конкретній ситуації. Для однієї людини медичне кодування буде найкращим, а для іншого виявиться неефективним — все індивідуально.

Ефективність кодування від алкоголізму

Не всі фахівці схильні позитивно сприймати кодування. У деяких ситуаціях зазначається, що у пацієнта формується настільки сильний потяг до алкоголю, що навіть після прийому медикаментозного засобу, він продовжує вживати спиртні напої у звичних дозах. Його не зупиняють ні нудота, ні блювота, ні інші симптоми, що можуть бути небезпечними.

Однак, у більшості ситуацій кодування здатне сформувати у людини огиду до алкоголю, особливо якщо воно виконується на ранній стадії розвитку хвороби та грамотно підібраний препарат і спосіб його введення. Кодування забезпечує наступні переваги:

  • запобігання рецидивам хвороби — кодування припиняє вживання пацієнтом алкоголю, тому що він боїться небезпечних наслідків вживлення імплантатів або прийому медикаментів, що спричиняють відторгнення до етанолу;
  • посилення мотивації до лікування алкоголізму — побічні реакції, що розвиваються після вживання спиртних напоїв, явно стимулюють залежну людину до того, що скоріше позбутися хвороби і робити для цього всі необхідні кроки;
  • формування відповідальності — після кодування у пацієнта може сформуватися розуміння того, що подальше неконтрольоване вживання великих доз алкоголю може викликати серйозні ускладнення і навіть призвести до смерті.
допомога алкоголікам кодуванням у чернігові

Результати кодування алкоголіка

Кодування при алкогольній залежності є ефективною лікувальною методикою, яка широко застосовується у всьому світі. Однак слід розуміти, що застосування кодування самого по собі, без супутнього лікування, не дасть необхідного результату. Тому на додаток до кодування призначається комплексна терапія. Вона включає очищення організму від алкогольних токсинів, індивідуальні сеанси терапії з психотерапевтом та наркологом, групові сеанси у групах анонімних алкоголіків (так звані АА), інші методики.

Адже звільнення від алкогольної залежності — це не тільки формування відторгнення спиртних напоїв, а й створення стійкого небажання вживати алкоголь. Без комплексного лікування ефект від кодування триватиме недовго і відразу після його припинення людина знову повернеться до згубної звички, тому що сама залежність не була подолана.

Щоб ефективно позбавитись алкогольної залежності назавжди, рекомендуємо звертатися до фахівців наркологічного реабілітаційного центру у Черкасах. Лікар-нарколог Ірина Гапіна має необхідний досвід для того, щоб підібрати індивідуальну терапевтичну стратегію для кожного пацієнта та повернути його до повноцінного життя, в якому немає місця алкоголю.

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити