Коли необхідна допомога нарколога: ознаки до лікування


Звернутися по допомогу до нарколога необхідно в ситуаціях, коли людина стикається з алкогольною залежністю. Хвороба стрімко прогресує і пацієнт не в змозі боротися з нею самостійно. Доза споживаного спиртного зростає і спостерігаються запої, тому без консультації фахівця не обійтися.

допомога нарколога у черкасах

Ситуації, що вимагають звернення до нарколога

Вам знадобиться консультація нарколога при виникненні таких ситуацій:

 • критичне погіршення стану здоров’я, пов’язане з неконтрольованим вживанням алкогольних напоїв;
 • поява очевидних симптомів алкоголізму, що впливають на фізичний і психічний стан організму;
 • виконання детоксикації (очищення організму) в разі отруєння алкоголем, запоїв;
 • проведення професійного огляду для об’єктивної оцінки стану здоров’я;
 • виявлення залежності у родича або близької людини.

Тільки лікар-нарколог здатний грамотно оцінити симптоми, що проявляються, і розробити індивідуальну лікувальну тактику при алкоголізмі. Записати людину на прийом можуть члени сім’ї, стурбовані погіршенням її здоров’я. Однак тільки бажання самого залежного стане ключем до одужання.

Доступність і ефективність наркологічного лікування залежить від професійних навичок лікаря і використовуваних ним терапевтичних методів. Практика показує, що в позбавленні від алкогольної залежності важливий комплексний підхід, коли поетапно виконується очищення організму від токсинів, фізичне відновлення, індивідуальні та групові заняття в групах анонімних алкоголіків (АА).

Які симптоми свідчать про необхідність візиту до нарколога

Навряд чи сама залежна людина усвідомлює свою проблему і захоче звернутися по допомогу (особливо на пізніх стадіях прогресування алкоголізму). Тому позбавлення від алкогольної залежності в Черкасах проходить на підставі звернення родичів хворого.

Вони повинні уважно стежити за змінами його фізичного і психологічного стану. Явними приводами пройти консультацію в нарколога є такі симптоми:

 • людина йде в запій на два і більше днів, вживання алкогольних напоїв стає щоденним явищем;
 • спостерігаються очевидні симптоми алкогольної інтоксикації – галюцинації, біла гарячка, провали в пам’яті, підвищення артеріального тиску, нудота і блювота;
 • змінюється психічний стан хворого – спостерігаються перепади настрою від дратівливості й агресивності до бурхливої радості після вживання нової дози алкоголю;
 • людина стикається з так званою “ломкою” при тривалій відсутності нової дози спиртних напоїв.

Алкогольна залежність має схильність прогресувати. З плином часу токсини накопичуються в організмі і доза вживаного спиртного підвищується, щоб увійти в той самий стан алкогольного сп’яніння. Що довше відтягувати візит до лікаря, то складніше буде подолати хворобу.

Тому на прийом до нарколога краще записатися навіть за незначного, але стабільного щоденного вживання алкоголю. Будь-яка залежність починається з “несуттєвого” вживання кількох чарок горілки, вина або іншого міцного напою, щоб розслабитися після роботи і зняти стрес. Але з часом таке “розслаблення” стає регулярним і потребує професійного втручання.

Яку допомогу надає нарколог

Щоб розібратися з тим, як допомагає нарколог пацієнтам, потрібно зрозуміти загальні умови прийому. Фахівець може консультувати в клініці, але також приходить додому, якщо виникає така потреба. Стандартний огляд лікаря-нарколога включає такі етапи:

 • оцінка зовнішнього вигляду пацієнта, його психоемоційної реакції на спілкування з фахівцем;
 • оцінка готовності або неготовності залежної людини боротися з хворобою, що розвивається;
 • призначення перевірок для вивчення загального стану здоров’я – артеріального тиску, рівня цукру в крові, роботи серця, печінки, нирок, інших внутрішніх органів;
 • збір загальної інформації, зокрема зазначаються спиртні напої, які вживаються, і дозування, частота вживання, тривалість залежності та дії, що робилися раніше, для позбавлення від неї;
 • виконання детоксикації організму, якщо нарколога викликають додому для усунення гострого абстинентного синдрому або виведення людини із запою.

Нарколог виконує необхідні первинні дії, щоб скласти анамнез і оцінити загальний стан залежної людини. Ця інформація дасть змогу розробити індивідуальну лікувальну стратегію, яка базується на стадії залежності, рівні вмісту алкоголю в крові, фізичному та психічному стані, антропометричних даних та інших параметрах.

Що стає результатом візиту до нарколога

Звернення до лікаря-нарколога дозволяє розробити системний підхід до лікування алкоголізму в Черкасах. Це означає, що складається чіткий план, що включає очищення організму від токсинів, приймання медикаментозних засобів, групові заняття з іншими людьми, які мають залежність.

Важливим завданням нарколога є не просто усунути фізичні та психологічні симптоми залежності, а й сформувати у людини стійке небажання вживати алкоголь надалі. Для цього використовують такі професійні методики, як гештальт-терапія, когнітивна та поведінкова психотерапія, психоаналіз та інше.

Лікувальна тактика може припускати кодування від алкоголізму за рахунок ін’єкційного введення в організм спеціальних препаратів. Вони несумісні з алкоголем, тому при його вживанні виникає стійка негативна реакція, що викликає відторгнення від спиртного. Але ця терапія безглузда сама по собі і працює тільки в комплексі з іншими терапевтичними методиками.

гапіна ірина лікар

Автор статті:


Ірина Гапіна – лікар психіатр-нарколог

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити