Особливості лікування алкогольної залежності у людей похилого віку

Ви не знаєте, що робити, якщо родич алкоголік? У такому разі, перш за все, треба розібратися в існуючих методах терапії. Вони можуть відрізнятися між собою залежно від стану пацієнта, його віку та деяких інших факторів. Важливо пам’ятати: чим старша людина, тим складніше їй позбутися залежності. До того ж у таких людей існує ціла низка супутніх захворювань та патологій, які ускладнюють лікування та затягують реабілітаційний період.

алкоголік похилого віку

Особливості алкозалежності людей старше 65 років

Алкозалежність — це справді тяжка хвороба, яка може суттєво змінити життя людини. Самостійно впоратися з нею вдається лише окремим людям. Якщо пацієнту більше 65 років, це означає, що він уже сформована, усталена особистість. Таких людей дуже складно змусити приймати медикаментозні засоби у чітко обумовлений час. До того ж пацієнти похилого віку нерідко ігнорують рекомендації лікарів.

Окремо варто звернути увагу на наслідки тривалого вживання алкоголя. Йдеться зовсім не про важке похмілля, а про сильну інтоксикацію, супутні нервові розлади, виражену агресію і т. д. Тривале вживання спиртного призводить до зниження рівня імунітету, розвитку хронічних захворювань, постійної потреби приймати лікарські препарати.

Незалежно від того, де проводять лікування від алкоголізму, процес терапії людей похилого віку може викликати особливі труднощі. Саме тому лікуванням повинні займатися лише висококваліфіковані лікарі з великим досвідом роботи, такі як працюють у нашій клініці у Черкасах.

Чому люди похилого віку починають вживати алкоголь?

Перед тим, як визначити стадію залежності від алкоголю, необхідно знати на що конкретно звертати увагу. Усіх пацієнтів похилого віку наркологічних клінік можна розділити на дві великі категорії:

  1. Ті, хто часто випивав алкогольні напої ще в молодому віці. Юнаки на це часом навіть не звертають уваги, тому що не бачать у своїх діях жодних проблем.
  2. Ті, хто почав зловживати спиртним у старшому віці. Такі пацієнти здебільшого виправдовують власні дії соціальним тиском.

Швидко вилікувати алкоголізм справді можна. Головне — звернутися до тієї клініки, яка зможе забезпечити належний підхід до пацієнта з огляду на його вік, анамнез, ступінь залежності тощо.

Якщо говорити про людей похилого віку, вони в більшості випадків починають вживати алкоголь у зв’язку з наступними факторами:

  • поступова ізоляція від суспільства;
  • незадоволення власним життям;
  • проблеми в родині;
  • виникнення психологічного дискомфорту у зв’язку із втратою сил;
  • озлобленість на оточуючих.

Якщо у літньої людини розвивається алкоголізм, як зрозуміти, що вона потребує допомоги? Найчастіше на перших стадіях це захворювання має такі ознаки:

  1. Споживання алкоголю у великих кількостях: для досягнення бажаного ефекту людині необхідно пити дедалі більше.
  2. Неможливість контролювати споживання спиртного: людина не може зупинитися після одного чи двох чарок.
  3. Таємне вживання спиртного: людина має приховані запаси алкоголю, вживає їх на самоті чи в таємниці від оточуючих.
  4. Побачивши спиртне у людини з’являється нервозність і дратівливість.

Люди з такою симптоматикою повинні бути направлені до клініки для детального обстеження та лікування.

алкоголізм у людей похилого віку

Додаткові проблеми

Найкращі психіатри та наркологи відзначають, що у літньому віці алкогольна залежність відрізняється швидким прогресуванням. Це зумовлено насамперед фізіологічними особливостями організму, які проявляються приблизно після 50 років.

Стійкий похмільний синдром може сформуватися у пацієнтів похилого віку протягом 3-4 років. Це призводить до змін особистості. Деякі з цих змін стають настільки кардинальними, що близькі алкоголіка не можуть продовжувати комунікацію з ним.

У більшості пацієнтів похилого віку є ті чи інші соматичні захворювання. Внаслідок цього зловживання спиртовмісними напоями може призводити до виникнення психозів та появи судомного синдрому. Незважаючи на це, вилікувати алкоголізм у Черкасах у такому стані можна. Для цього слід використовувати комплексні методи терапії, які підбираються індивідуально.

Люди, які вперше починають вживати алкоголь після 50 років, стикаються із проблемою швидкого розвитку залежності. Перебіг захворювання у них стає агресивнішим. Найчастіше у таких випадках лікарі говорять про несприятливий прогноз. Їхні ж близькі при цьому не розуміють, куди можна відправити алкоголіка іде вилікувати алкоголізм сучасними методами… Для отримання відповідей на ці питання варто звернутися до центру анонімної допомоги алкоголікам та наркоманам. Всі необхідні контакти для зв’язку наведені на нашому сайті. Ми готові надати пацієнтам швидку консультацію та забезпечити якісне лікування літніх пацієнтів. Головне — згода та готовність до проведення терапії.

Перебіг алкогольної залежності

Якщо людина протягом усього свого життя вела соціально-активний спосіб життя, у літньому віці ризик виникнення патологічного потягу до алкоголю є мінімальним. Це зумовлено насамперед страхом за власне здоров’я. Крім цього, не треба забувати про тяжкий і болісний похмільний синдром. Далеко не кожна людина похилого віку здатна його витримати. Все це супроводжується зниженням толерантності до алкогольних напоїв. Ці фактори стримують багатьох людей похилого віку від зловживання спиртним, але, на жаль, не всіх.

Якщо зайти до клініки, де лікують від алкоголізму можна помітити, що серед пацієнтів похилого віку переважають «тихі» або «домашні» алкоголіки. Йдеться про тих людей, які не мають сили волі. Вони вживають спиртні напої у себе в будинку або квартирі через відсутність роботи, захоплень, цікавих хобі і т. д.

Проблемою перебігу алкоголізму в літньому віці є те, що ця хвороба може призводити до стрімкого ураження головного мозку людини. Цьому сприяють супутні соматичні захворювання, прийом деяких медикаментозних засобів та токсична поразка ЦНС.

Перед тим, як зрозуміти, до якої установи краще звернутись для лікування алкоголіка, зверніть увагу на існування так званого «галопуючого» алкоголізму Це особлива течія хвороби, яка відрізняється своєю агресивністю, а також формуванням психічного маразму. Останні в більшості випадків розвивається, як симптом старечого недоумства. На тлі цього можуть виявлятися й інші симптоми:

  • депресія;
  • відчуття тривожності;
  • апатія;
  • поява почуття жалості до власного стану;
  • постійні перепади настрою;
  • зниження рівня інтелектуальної діяльності.

Якщо вас цікавить психіатр у Черкасах, ціни на послуги цього фахівця є цілком доступними для більшості людей. Варто пам’ятати, що допомога даного лікаря в лікуванні алкоголізму в Черкасах неоціненна, тому економити на консультації точно не варто.Тільки лікар визначає, чим лікувати від алкоголізму конкретного пацієнта. Самостійно вибирати ті чи інші методи не варто, оскільки це може призвести до погіршення стану хворого. Якщо ви бажаєте записатися на консультацію до фахівця, звертайтесь до нас в клініку «Профконтроль» за вказаними на сайті номерами телефонів.

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити