Лікування алкоголізму у жінок: особливості та проблеми

Алкоголізм — це хронічна хвороба, що провокує регулярне вживання спиртного. Згубна залежність виникає внаслідок тривалого зловживання спиртними напоями. Хвороба супроводжується соматичними та психічними розладами.

Від ступеня алкоголізму та всіх супутніх факторів залежить чим лікувати алкоголіка. Наша багаторічна практика показує, що самостійно впоратися з проблемою під силу небагатьом. Саме тому щоб вилікуватися від алкоголізму люди приходять до нашої клініки у Черкасах.

алкоголизм у женщины

Що таке жіночий алкоголізм та які проблеми він несе

Жіночий алкоголізм — це серйозна проблема, яка потребує комплексного лікування, що включає не тільки медичне, а й психологічне та соціальне втручання.

Жіночий алкоголізм вважається небезпечнішим, ніж чоловічий, з кількох причин:

 1. Швидкий розвиток залежності: це пов’язано з відмінностями у метаболізмі, що призводить до швидкого розвитку фізичної та психологічної залежності.
 2. Вплив на репродуктивну систему: у жінок регулярне вживання спиртного може призвести до серйозних проблем із вагітністю, збільшити ризик викидня, можливість народження дитини з вадами розвитку тощо.
 3. Жінки, що зловживають алкоголем, мають більший ризик розвитку небезпечних хвороб, таких як цироз печінки, рак грудей, гіпертонія, інфаркт, інсульт та ін.
 4. Психологічні наслідки: жінки часто страждають від серйозніших психологічних проблем, таких як депресія, тривожність та порушення особистості. Крім того, вони часто стикаються з дискримінацією та соціальним переслідуванням, що може ускладнити їх лікування від алкоголізму.
 5. Соціальні проблеми: жінки, які зловживають спиртним, можуть відчувати проблеми у відносинах із сім’єю, друзями та колегами. Вони можуть стати соціально ізольованими.

Загалом, жіночий алкоголізм потребує більш серйозного підходу до діагностики та лікування. Якщо вам чи вашим близьким людям потрібно лікуватись від алкоголізму — звертайтеся до досвідчених професіоналів нашої клініки у Черкасах.

Стадії хвороби

Ми говоримо про хронічне захворювання, яке розвивається поступово та проходить через кілька стадій. Виділимо основні стадії алкоголізму:

 1. Перша стадія. На цьому етапі людина починає вживати спиртні напої у соціальних ситуаціях або як засіб для розслаблення та зняття стресу. Зазвичай на цій стадії тільки починається алкоголізм, тому характерною ознакою являється відсутність рвотного рефлексу при передозуванні.
 2. Друга стадія. Алкоголізм 2 ступеня характеризується регулярним вживанням алкоголю, частим збільшенням дози. З’являються перші ознаки залежності, такі як сильне бажання випити, порушення пам’яті та уваги, а також можливі зміни в поведінці.
 3. Третя стадія. У людини розвивається сильна залежність. Вона втрачає контроль над своєю поведінкою та страждає від негативних наслідків вживання спиртного, таких як: проблеми на роботі, у стосунках та неполадки зі здоров’ям. Часто на цій стадії розвиваються супутні фізичні та психічні захворювання.
 4. Четверта стадія. Людині необхідна велика кількість алкоголю, щоб підтримувати організм у «робочому» стані, а різка відмова від спиртного може призвести до алкогольної епілепсії, білої гарячки і навіть смерті.

Важливо пам’ятати, що як і у випадку з наркозалежністю кожна людина може переходити від однієї стадії до іншої за різний проміжок часу. Саме тому, щоб вчасно виявити проблему та розпочати лікування, потрібно пройти обстеження у клініці. Фахівці високого рівня можуть діагностувати хворобу на різних її стадіях та грамотно підібрати лікування.

Лікування алкоголізму у жінок

Перш ніж почати лікувати людину від алкоголізму необхідно підібрати індивідуальний підхід. Як фізичні, і психологічні аспекти залежності в жінок можуть відрізнятися від тих, що характерні для чоловіків.

Етапи лікування жіночого алкоголізму можуть змінюватись в залежності від конкретного випадку та стану пацієнта, але зазвичай включають наступні:

 • Оцінка стану пацієнта. Насамперед, необхідно оцінити ступінь алкогольної залежності та її наслідки для здоров’я. Лікарі проводять фізичний огляд, призначають аналізи крові та сечі; психіатр — дає психологічну оцінку, щоб визначити, які додаткові проблеми потрібно вирішити.
 • Відмова від вживання алкоголю. Цей етап є основним, оскільки алкогольне споживання є основною причиною всіх проблем. Також пацієнту може знадобитися медикаментозне лікування для полегшення симптомів відміни.
 • Медичне лікування. Використовується для зменшення бажання пити та запобігання можливим ускладненням при відмові від спиртного. Для лікування алкоголіків застосовуються препарати, які викликають неприємні симптоми, такі як нудота, блювання, запаморочення та серцебиття при вживанні алкоголю. Це допомагає викликати огиду при одній думці про спиртні напої. Також застосовуються ліки, які блокують опіоїдні рецептори у мозку, дія яких може знизити бажання вживати спиртне.
 • Психотерапія. Цей метод лікування спрямований на допомогу жінкам в управлінні стресом, а також на пошук заміни спиртного як джерела задоволення та втіхи. У процесі психотерапії можуть використовуватися різні методи, включаючи когнітивно-поведінкову, групову терапію та заняття за участю сім’ї.

Якщо ви шукаєте де вилікувати алкоголіка і покласти край мукам всієї родини — ми пропонуємо вам відмінне рішення. Наша клініка для наркозалежних та алкоголіків у Черкасах пропонує кваліфіковану допомогу провідних фахівців: наркологів, психіатрів, психологів та терапевтів. Записатися на прийом в нашу клініку «Профконтроль» можна онлайн або за телефоном. Анонімність гарантуємо.

невозможность отказать от алкоголя фото

Реабілітаційна програма

Щоб відновитись після алкоголізму потрібна грамотна реабілітація під наглядом досвідчених спеціалістів. У нашій клініці в Черкасах цей комплекс заходів спрямований на всебічну допомогу людям, які страждають на згубну залежність, їх швидке одужання та повернення до нормального життя.

Якщо ви знайшли де можна вилікуватися від алкоголізму — це лише півсправи. Основу успішного позбавлення від залежності становить:

 • подальше медичне лікування;
 • психологічна підтримка та супровід;
 • участь у різних програмах, спрямованих на допомогу у боротьбі із залежністю;
 • навчання новим навичкам, пошук хобі та захоплень.

Реабілітація алкоголіків може здійснюватися як у стаціонарних умовах (у клініці чи реабілітаційному центрі), так і амбулаторно, тобто коли пацієнт живе вдома, але отримує підтримку від спеціалістів та бере участь у програмі лікування. Якщо у вас немає можливості госпіталізувати людину до медичного центру — ми знайдемо вихід із ситуації.

Важливим аспектом реабілітації алкоголіків є підтримка сім’ї та близьких людей, які також можуть потребувати допомоги та супроводу під час цього процесу. Ми готові допомогти вам і навчити жити поруч із людиною, яка бореться із згубною залежністю.

Попередження нових зривів відіграє значну роль у процесі реабілітації. Важливо звертати увагу на поведінку та самопочуття людини, допомагати їй вчитися керувати стресом та емоціями, розвивати здоровий спосіб життя та оточувати її турботою та підтримкою.

Як потрапити на прийом до клініки

Вибирайте нашу клініку для лікування алкоголізму та наркоманії у Черкасах, попередньо ознайомившись із програмою лікування, методами, процедурами, програмою реабілітації, та прочитавши відгуки наших пацієнтів.

Щоб отримати всю необхідну інформацію, зателефонуйте нашим менеджерам або залиште заявку на сайті. Запишіться на зручний час в нашу клініку «Профконтроль» і приходьте на консультацію, щоб пройти обстеження, обговорити план лікування та вибрати оптимальну стратегію позбавлення згубної звички.

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити