Вінницький медичний університет ім.М.І.Пирогова, інтернатура з психіатрії, кваліфікація - лікар психіатр-нарколог. Вінницький медичний університет ім.М.І.Пирогова, факультет удосконалення лікарів, цикл — «Психотерапія у клініці алкоголізму.
Свідоцтво про присвоєння вищої кваліфікаційної категорії з психіатрії №39 від 18.04.2016, видане атестаційною комісією при Управлінні охорони здоров'я у Черкаській облдержадміністрації
Свідоцтво про присвоєння вищої кваліфікаційної категорії з наркології №422 від 27.11.2020
Формування ігрової залежності засноване на частково неусвідомлюваних прагненнях, потребах: людина прагне уникнути реальності і прийняти бажану роль. У процесі гри людина відволікається від неприємних проблем і гра сприймається як приємне проведення часу, настає розслаблення, знімається емоційне напруження, гравець відволікається від неприємних проблем.
Якщо у вас або у вашої близької людини ігрова залежність або непереборний потяг до азартних ігор, правильне рішення в ситуації, що склалася - звернутися до лікаря-психіатра, в силах якого допомогти позбавитися від неї.
Людина — соціальна, тому не дивно, що самотня людина прагне змінити своє життя і позбутися самотності чи компенсувати відсутність вражень та відчуттів. Гра - захоплюючий процес, який допомагає зануритися в ілюзорний світ, в якому немає смутку та проблем. Гра - це свого роду комунікація, тому людина щоразу повертається до гри.
Якщо людина не задоволена своїм життям, то вона почувається нещасною, що не може тривати довго. Невдоволена реальним життям, людина шукає шляхи компенсації і приходить до гри. Стати переможцем у грі, особливо комп'ютерній, набагато легше, ніж у реальному житті, де знизити рівень складності неможливо. Чим успішніша людина в грі, тим більша компенсація реальних невдач, і тим більше людина хоче повернутися до гри.
Азартна гра така, що по-справжньому виграє лише один. Більшість взагалі не грають "по-великому", але відчуття легкого прибутку змушує їх грати знову і знову. Крім того, організм людини влаштований так, що навіть найменша перемога призводить до викиду адреналіну і дофаміну, а тому, перемігши один раз, людина хоче знову випробувати прилив гормонів і пережити приємні відчуття.
Як правило, ігроманія пов'язана з іншими залежностями, такими як куріння, алкоголізм і навіть наркоманія. Справа в тому, що деякі люди генетично та фізіологічно схильні до “наркоманії” у тій чи іншій формі. Але генетичні та фізіологічні фактори вкрай рідко є визначальними.
У людини з'являється сприйнятливість до потягу до азартних ігор. Тобто сам потяг ще не виникає, але з'являється сприйнятливість до такого потягу, яка формується за рахунок наступних психологічних рис особистості – занижена самооцінка, нетерпимість до відмов, нетерпимість до критики чи несхвалення вчинків, імпульсивність, підвищена тривожність, глибока депресія, нетерпимість до розчарування з потребою в негайному його усуненні за рахунок задоволення, відчуття власної могутності, схильність до ірраціонального мислення, високий рівень активності, бажання активно діяти, збуджений стан, схильність до ризикованих вчинків.
Людина починає грати і, через потяг до азартних ігор, залучається до гри, буквально "прикипає" до неї душею. У людини з'являється віра у власну успішність, заснована на частих виграшах, як дрібних, так і великих. На цій стадії людина буквально поглинена грою, вона не бачить мінусів та небезпек, які несе з собою участь в іграх, а насолоджується лише хибними відчуттями власної значущості, могутності та успішності, які дають виграші.
Людина повністю йде в гру, вона стає центром її життя, решта (сім'я, робота і т.д.) здається неважливим. З'являється замкнене коло: почати гру - програти - залізти в борги - на якийсь час сховатися - знову почати грати, сподіваючись відігратися, і т.д. Коло постійно повторюється, причому в міру прогресування захворювання цикли гра-програш повторюються дедалі частіше. На стадії програшів людина усвідомлює свою недугу, намагається силою волі контролювати потяг до гри, намагаючись припинити грати, проте це не виходить.
На цій стадії відбувається повна руйнація життя людини через її постійну гру, борги, нестабільний емоційний стан, брехню. Часто людина на стадії розчарування та розпачу починає вживати алкоголь чи наркотики, у неї з'являється відчуття безвиході та часті зриви. Весь особистий час ігромана акцентовано на грі.
На цій стадії людина втрачає навіть надію на виграш, але все одно продовжує грати без будь-якої мети, просто заради участі в самому процесі гри.
Однією з ефективних методик лікування алкогольної залежності є кодування від алкоголю. Воно ґрунтується на впливі на центральну нервову систему людини певних препаратів, унаслідок чого формується стійка відраза до спиртних напоїв
Якщо вам необхідна наркологічна допомога, тоді в спеціалізованому центрі в Черкасах ви можете отримати необхідні послуги. Вони надаються кваліфікованим лікарем-наркологом, що гарантує ефективний результат – повне позбавлення від залежності без виникнення рецидивів
Звернутися по допомогу до нарколога необхідно в ситуаціях, коли людина стикається з алкогольною залежністю. Хвороба стрімко прогресує і пацієнт не в змозі боротися з нею самостійно
Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.
Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка