Алкоголізм серед молоді: причини та шляхи вирішення проблеми


Алкоголізм — дуже серйозна медична та соціальна проблема. Останнім часом відсоток вживання алкогольних напоїв серед дітей та підлітків зріс у кілька разів. Ми не можемо стверджувати, що саме впливає на таке зростання, але можемо знайти шляхи вирішення цієї непростої проблеми.

Які причини алкоголізму серед молоді, що робити якщо помітили перші тривожні дзвіночки та як позбутися алкоголізму у підлітковому віці — про все це поговоримо далі.

діти вживають алкоголь допомога

Причини підліткового алкоголізму

Причин підліткового алкоголізму може бути безліч. Найчастіше він формується під впливом фізичних і біологічних чинників. Ми зібрали для вас найпоширеніші причини, які штовхають підлітка до вживання алкоголю:

 1. Відсутність контролю з боку батьків або гіперопіка. На жаль, у більшості випадків саме відсутність контролю у житті підлітків штовхає молодь до вживання алкоголю. В інших випадках навпаки надмірний контроль є головним фактором, який впливає на вживання алкогольних напоїв. Діти, шукають спосіб втекти від контролю з боку батьків, ступають на шлях згубних звичок.
 2. Неблагополучне оточення. Дуже багато залежить саме від кола спілкування, в якому знаходиться підліток, адже діти копіюють поведінку однолітків та дорослих. Якщо такий спосіб життя для сім’ї та друзів буде нормою, здебільшого, такий світогляд буде й у дитини.
 3. Негативний вплив ЗМІ та інтернету. Сьогодні у відкритому доступі знаходиться абсолютно вся інформація, у глобальній мережі набагато більше негативу, ніж позитиву. Оскільки психіка підлітків не сформована повністю, він може тверезо оцінювати ситуацію, аналізувати і робити висновки. Звідси бажання сховати тривогу та «утопити» нерозуміння в алкоголі.
 4. Самоствердження серед однолітків. Дуже поширена проблема, адже в гонитві за іміджем у компанії підлітки починають вживати алкоголь у великих кількостях, тим самим заробляючи авторитет.
 5. Проблеми в сім’ї та оточенні. Несприйняття компанією, класом часто штовхає підлітків на такий негативний крок.

Зумівши вчасно зрозуміти що у підлітка алкоголізм і знайшовши причину проблеми починається шлях до її швидкого та якісного вирішення.

Симптоматика підліткового алкоголізму

Алкоголь сильно впливає на здоров’я підлітка та його психологічний розвиток.

В активний період вживання алкоголю у поведінці відбувається безліч змін. Тривожні «дзвіночки», на які варто звертати увагу:

 • Прогули у школі, низька успішність.
 • Зниження рівня особистої гігієни.
 • Невиправдана агресія.
 • Нова несприятлива компанія.
 • Проблеми у спілкуванні.
 • Прихованість та небажання йти на контакт.
 • Постійний головний біль, тремор.
 • Сухість в роті.
 • Безсоння, погане самопочуття, нервозність.

Дуже часто підлітки складно йдуть на контакт, не бажають відкриватись батькам, боячись бути засудженими. При більшості вищезгаданих симптомів варто негайно звернутися до профільного фахівця щоб вирішити проблему комплексно. для лікуванням алкоголізму та наркоманії у Черкасах ви можете звернутися до Гапіної Ірини Олександрівни. Вона детально пояснить у чому шкода алкоголю для підлітків, підбере шляхи вирішення проблеми та призначить ефективне лікування залежності у Черкасах

Дія алкоголю на підлітковий організм

Негативний вплив алкогольних напоїв на організм може призвести до важких психологічних та фізичних розладів, адже спиртні напої руйнують життєво важливі органи, які ще не повністю сформувалися в зростаючому організмі:

дитина вживає як допомогти
 • Серцевий м’яз зношується, стає в’ялим.
 • Знижується захисний бар’єр печінки.
 • З величезною швидкістю руйнуються клітини головного мозку що сприяє зниженню розумової діяльності.
 • Накопичення етанолу обпалює слизову оболонку шлунка і кишечника, викликає запалення.
 • Імунна система слабшає, що завдає непоправної шкоди організму.

Підлітковий алкоголізм викликає розвиток багатьох невиліковних хвороб, серед них цироз, гепатит, цистит, панкреатит. Тому не затягуйте похід до лікаря —  зверніться до нашого фахівця прямо зараз. Усі заявки анонімні!

Шляхи вирішення проблеми

Незалежно від симптомів та причин алкоголізму, його потрібно лікувати. І чим швидше, тим краще, адже вплив на молодий організм може бути просто катастрофічним. З моменту появи перших симптомів варто звернутися до лікаря від алкоголізму у Черкасах, який проведе бесіду, продемонструє реальну шкоду алкоголю, зробить обстеження та підбере відповідну терапію. Головне не прогаяти розвиток згубної залежності.

дитина в залежності від алкоголю

Лікар психіатр-нарколог вищої категорії Гапіна Ірина Олександрівна працює з різними проблемами, серед яких:

 • детоксикація організму;
 • виведення із запою у Черкасах;
 • лікування алкоголізму;
 • лікування наркоманії та ігроманії;
 • допомога у вирішенні психологічних проблем у залежних людей.

Провідний фахівець доктор психіатр-нарколог використовує новітні практики та базові підходи, які допоможуть впоратися з дуже серйозними проблемами.

Якщо у вас є питання чи потрібно реальне лікування від алкоголізму у Черкасах  – можете вивчити відгуки пацієнтів про спеціаліста і після цього звернутися до нас за телефоном, вказаним на сайті. Ви можете записатися на консультацію та отримати допомогу анонімно або відвідати нас за адресою, вказаною на сайті.

Якісна діагностика та лікування алкоголізму в Черкасах в Гапіної Ірини Олександрівни забезпечить вам довге та щасливе життя без залежності.

гапіна ірина лікар

Автор статті:


Ірина Гапіна – лікар психіатр-нарколог

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити