Перспективи лікування алкогольної залежності

Через постійні стреси жіночий та чоловічий алкоголізм стають суттєвою проблемою для українського соціуму. Алкогольна залежність поступово знищує людину на психологічному та фізіологічному рівнях, перетворюючи з цікавої особистості на індивіда, якого ніщо не цікавить в житті. У цій ситуації варто діяти швидко та звертатись до професіонала, який допоможе грамотно організувати лікування.

алкогольна залежність де знайти допомогу

Методики лікування алкоголізму

Якщо людина виявилась залежною від споживання алкоголю, вона не може контролювати свій стан. Алкоголік не визнає себе хворим, тому першочергову допомогу йому мають надати родичі та близькі люди. Їхня роль полягає у зверненні до лікаря-нарколога, який розробить індивідуальний лікувальний план.

Можна виокремити, які сучасні методи лікування алкогольної залежності застосовує спеціаліст Ірина Гапіна:

 • детоксикація організму від накопичених алкогольних токсинів;
 • кодування від вживання алкоголю за допомогою різних медикаментозних засобів;
 • психологічна підтримка залежного, індивідуальне спілкування з ним для виявлення причин алкоголізму, формування мотивації до лікування;
 • призначення групових занять в групах анонімних алкоголіків (АА);
 • робот з родичами залежної людини, які мають максимально підтримувати її прагнення до одужання.

Ефективне лікування алкоголізму можливе лише за умови комплексного підходу, застосування різних медикаментозних та психологічних методик. Сама по собі детоксикація, кодування не дадуть необхідного результату, якщо не будуть підкріплені психологічною терапією. Важливим є не просто виведення із запою, а закріплення ефекту, щоб подібні ситуації не виникали знов.

Особливості кодування від алкоголізму

Кодування – одна зі складових ефективного лікування алкогольної залежності. Вона передбачає формування у людини відрази до спиртних напоїв на рівні рефлексів. Цієї цілі можна досягти завдяки введенню в організм медикаментозних засобів. Коли вони потрапляють в кров, то при взаємодії з алкоголем виникає нудота, блювання, запаморочення та інші небезпечні симптоми.

Виокремлюють різні способи кодування:

 • ін’єкційне введення медикаментів – засоби на основі дісульфіраму та інших речовин вводять людині внутрішньом’язовою ін’єкцією, в результаті чого препарат потрапляє у кров;
 • підшивання – під шкіру людини вшивають капсулу з кодувальною речовиною, яка поступово розсмоктується та потрапляє в кров (капсулу розміщують у важкодоступній для людини області, зокрема під лопаткою).

Варіант кодування для кожної людини підбирається індивідуально. Спеціаліст досліджує фізичний та психічний стан пацієнта, тривалість споживання алкоголю, антропометричні дані, інші характеристики. Комплексний аналіз дозволяє підібрати оптимальний препарат та правильну форму його введення. Саме це стає запорукою ефективності кодування разом з наявністю у залежної людини бажання до лікування.

Психологічні аспекти лікування

Алкоголізм – це не тільки про шкідливий вплив на печінку, серце, нирки та інші внутрішні органи людини. Першочергової зміни під впливом алкоголю зазнає головний мозок, що змінює особистість людини. Тому важливо приділити увагу психологічній корекції свідомості людини, що відбувається на сеансах спілкування з психотерапевтом.

Спеціаліст у цій сфері може допомогти залежному сформувати мотивацію до лікування, вирішити наступні завдання:

 • проаналізувати причини, через які людина пристрастилася до алкоголю;
 • сформувати правильні мотиви до відмови від алкогольних напоїв;
 • скоригувати сприйняття себе та віднайти розуміння того, що щастя не варто шукати на дні пляшки зі спиртним;
 • заново сформувати у людини правильні цілі – віднайти любов до рідних та близьких людей, цікавість до хобі та роботи;
 • забезпечити позитивні зміни після припинення вживання алкоголю (див. статтю 1).

Якщо загально аналізувати, як психотерапія та підтримка сприяють лікуванню алкогольної залежності, то можна дійти до висновку, що вона є ключем до одужання. Ця методика застосовується після детоксикації організму, щоб після відмови від кодування у людини більше не було спокуси знову піти у запій. Однак правильне проведення психотерапії можливе лише при зверненні до спеціаліста з відповідним досвідом та кваліфікацією.

знайти допомогу для алкоголіка

Де проходити лікування алкоголізму

Багато людей хочуть, але не знають де можна вилікувати алкоголізм. Існує безліч реабілітаційних центрів, але не всі вони дають потрібний результат. Щоб раз і назавжди позбутись від залежності, ви можете звернутись до професіонального лікара-нарколога Ірини Гапіної. Вона допомогла вже сотням людей не просто відмовитись від алкоголю, а зажити щасливим та безтурботним життям.

Родичам та близьким алкоголіка рекомендовано якомога раніше звертатись до спеціаліста. Чим довше зволікати, тим більш складним буде лікування через посилений вплив на свідомість людини. Не намагайтесь користатись так званими «народними порадами» з інтернету. Так ви можете зробити лише гірше та втратити дорогоцінний час.Лікування алкогольної залежності обов’язково проводиться професіоналами, які не просто допомагають подолати фізіологічні наслідки алкоголізму, але й змінюють психологію людини, дають важливі поради щодо запобігання рецидивам алкогольної залежності

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити