Алкоголізм та депресія

Бажаючи полегшити важкий стан при депресії, багато людей знаходять рішення в алкоголізації. Найчастіше хронічний алкоголізм приєднується до депресії, але у певних випадках може розвинутися дос її появи.

Залежно від виду та перебігу депресії може змінюватися ставлення до алкоголю. Наприклад, при затяжній тужливій депресії згубна пристрасть до алкоголю зростає, а при апатичному стані — зменшується. Якщо депресія збільшується — у людини може сформуватися відчуття антипатії або навіть огиди до алкоголю.

Постінтоксикаційний стан, що включає алкогольний абстинентний синдром, також погіршується під час депресії, оскільки у цей період поглиблюються афективні розлади.

депресія і алкоголь симптоми

Взаємозалежність алкоголізму та депресії

Зловживання алкоголем веде до поглиблення депресії. Багато досліджень показують, що існує тісний взаємозв’язок між цими поняттями, тому що люди, які страждають від депресії, можуть звертатися до алкоголю в спробі впоратися з негативними емоціями, отримати полегшення або тимчасове покращення настрою.

Однак, замість того щоб допомогти, алкоголь поглиблює депресію і створює замкнене коло, оскільки він є депресантом, який пригнічує нервову систему і впливає на хімічні процеси в мозку. Внаслідок вживання алкоголю може виникати тимчасове відчуття полегшення та ейфорії, але в міру проходження його дії настрій знову знижується, а депресивні симптоми стають ще більш вираженими та відчутними.

Зловживання алкоголем має серйозні наслідки для фізичного та психічного здоров’я, часто призводить до соціальної ізоляції, проблем у сім’ї та відносинах, падіння продуктивності на роботі або у навчанні, фінансових труднощів та виникнення юридичних проблем. Всі ці фактори додатково посилюють депресію та створюють патологічний цикл.

Утримуючись від прийому спиртного тривалий час депресивні фази стають дедалі рідшими і менш глибокими. Багато в чому поява вираженого потягу до алкоголю залежить від ступеня переважання депресивної структури, афектів тривожності, туги і апатії. Дана динаміка пояснюється дивною закономірністю: після того, як людина довго і у великих дозах приймала алкоголь, після вона позбавляється залежності і може контролювати потяг.

Розуміння зв’язку між зловживанням алкоголем та поглибленням депресії має важливе значення для розробки ефективних стратегій лікування та реабілітації. Комплексний підхід, що включає психотерапію, медикаментозну терапію, підтримку соціального середовища та зміну способу життя, може бути необхідний для подолання цього застою та досягнення поліпшення стану як алкогольної залежності, так і депресії.

види депресії при алкогольній залежності

Як можна допомогти пацієнту

Серед основних мотивів з якими пацієнти страждають на депресію звертаються до прийому психоактивних речовин варто виділити їх бажання придушити тривогу, страх, позбавити себе від важких фізичних відчуттів.

Але це велика помилка. Ніякі психоактивні речовини не позбавлять пацієнта психічного розладу, якщо такий є. Стан пацієнта тільки погіршується і захворювання набуває більш важких форм і набагато проблемніше піддається лікуванню.

Якщо ви помічали у себе патологічно пригнічений настрій, який не минає від появи сонячного світла, посмішки дитини та інших позитивних явищ, з якими ви не можете самостійно впоратися, не намагайтеся усунути проблему за допомогою алкоголю чи наркотиків. ЦЕ НЕ ПРАЦЮЄ! Буде лише гірше.

Звертайтеся до нашої клініки до фахівця психіатра/нарколога — Ірини Олександрівни. Ми допоможемо вам побачити світ іншими очима!

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити