Хто такий психотерапевт та як його вибрати?

Психіатрія — це особлива лікувальна система впливу на психіку людини, яка спрямована на порятунок від емоційних, особистісних, соціальних та деяких інших проблем. З кожним роком звернень за допомогою до психотерапевтів стає дедалі більше. Все це завдяки комплексу різноманітних факторів: від зміни стереотипів на рахунок лікування до збільшення кількості фахівців, які здатні надати клієнтам дійсно якісні послуги. Які ж хвороби лікує психіатр? З якими скаргами до нього звертатись? Як вибрати того лікаря, який вам точно допоможе? Відповіді на ці запитання намагатимемося дати у цій статті.

прийом у психотерапевта в черкасах

Відмінності психолога, психіатра та психотерапевта

Перед тим,як записатися на прийом до психіатра, необхідно розібратися в тому, чим представники цієї спеціальності відрізняються від колег: психологів та психотерапевтів. Часто буває так, що вам потрібен один фахівець, а ви за незнанням вибираєте зовсім іншого. Тут головне — не помилитися, адже в такому разі ви втратите час та гроші.

Коли потрібен психолог?

Психолог — це фахівець, який вивчає психологічні процеси та поведінку людей. Зазвичай такий фахівець закінчує вищий навчальний заклад за спеціальністю «Психологія». Може працювати в різних галузях, таких як клінічна чи організаційна психологія, освіта, спорт та ін. Залежно від галузі роботи, психолог може займатися проведенням тестування, консультуванням, психотерапією, тренінгами, науковою діяльністю та іншими видами роботи. Його завдання — допомагати людям зрозуміти свої думки, емоції та поведінку, а також вирішувати проблеми, пов’язані з ними. Але психолог — це не лікар.

В більшості випадків рятування від алкоголізму психологу не під силу. При цьому фахівець здатний допомогти вам знайти джерело цієї проблеми, пояснити причину багатьох дій і дати рекомендації щодо того, в якому напрямку рухатися.

З якими проблемами працюють психотерапевти?

Психотерапевтом може бути як психіатр, і психолог. Основна особливість цього фахівця полягає в тому, що він має додаткову вищу освіту в галузі психотерапії. При цьому може йтися як про одну, так і про кілька методики її проведення. В даний час найбільш поширеними вважаються арт-терапія, психоаналіз, гештальт-терапія, когнітивно-поведінкова терапія та ін.

Лікування наркозалежності в Україні здійснюють лікарі-наркологи. Психотерапевти можуть їм лише допомагати, оскільки комплексне вирішення такої проблеми є ефективнішим, ніж монотерапія. Якщо вам рекомендують пройти кілька сеансів у того чи іншого фахівця — не варто від них відмовлятися.

Наступні симптоми можуть бути приводом звернення за допомогою до психотерапевта:

  • постійна втома;
  • часті зміни емоцій та настрою;
  • підвищений рівень дратівливості;
  • напади страху та агресії;
  • проблеми у спілкуванні з близькими людьми;
  • безсоння;
  • втрата апетиту;
  • нав’язливі думки та інше.

В більшості випадків психотерапевти допомагають своїм клієнтам у тому, щоб вони зуміли розібратися в глибинних психологічних проблемах, які можуть виникати впродовж усього життя. Для цього з’ясовуються причини тривожних та невротичних станів. Фахівці у сфері займаються пошуком психологічних чинників, що є основою проблеми. Іноді психотерапевтам слід співпрацювати з лікарями суміжних спеціальностей. Незважаючи на це, головний інструмент їхньої роботи — це, насамперед, немедикаментозні методи лікування.

робота з пацієнтом психотерапевт

Що лікує лікар-психіатр?

Перед тим, як потрапити до психіатра, багато людей спочатку звертаються до психологів або психотерапевтів. І це не є помилкою, тому що будь-який відповідальний фахівець у кожній із даних сфер має можливість направити вас до більш вузькоспрямованого лікаря. Також ви завжди можете звернутися до психіатра анонімно. Він має медичну освіту та спеціалізується на лікуванні психічних захворювань.

Психіатр допомагає пацієнтам, які страждають на різні психічні розлади, такі як депресія, біполярний розлад, шизофренія, тривожні розлади, розлади аутистичного спектру та інші. У роботі використовує різні методи лікування, такі як фармакотерапія, психотерапія, ЕМТ (електрошокова терапія) та ін.

Ставити клінічний діагноз і назначити медикаментозні засоби своїм пацієнтам має право лише психіатр. Психологи та психотерапевти не мають такої прерогативи. Саме тому дуже часто перед кодуванням наркозалежних пацієнти проходять огляд психіатра, оскільки його вердикт є важливим щаблем у комплексному лікуванні.

Як відбувається прийом у спеціаліста?

У нас на сайті ви можете записатися на прийом до психіатра чи психотерапевта.

Прийом у психіатра проходить залежно від багатьох факторів, включаючи специфіку захворювання, індивідуальні потреби пацієнта, медичну політику тощо. Однак, у загальному випадку, прийом може включати такі етапи:

  1. Оформлення документів та анамнез пацієнта. Лікар ставить питання щодо здоров’я, симптомів, медичної та психологічної історії, ліків та інших важливих факторів, які можуть вплинути на діагностику та лікування.
  2. Клінічне інтерв’ю. Фахівець обговорює з пацієнтом мету лікування та його очікування.
  3. Діагностичні процедури. Залежно від симптомів та стану пацієнта, психіатр може призначити додаткові психологічні тести, нейроіміджингові дослідження та інше.
  4. Планування лікування. Після діагностики психіатр визначає найбільш ефективний метод лікування, який може включати фармакотерапію, психотерапію, ЕМТ та інші методи.

Після початку лікування психіатр може продовжувати стежити за станом пацієнта та оцінювати результати лікування. При необхідності вносити коригування.

Вас цікавить допомога алкоголікам у Черкасах? Ви не знаєте, де знайти хорошого психіатра? У такому разі звертайтесь за допомогою до професійного лікаря з більш ніж 30-річним стажем — Гапиної Ірини Олександрівни. Щоб записатися на прийом, телефонуйте за вказаними на сайті «Профконтроль» номерами телефонів або залишайте заявку і наші менеджери зв’яжуться з вами для уточнення подробиць.

Не бійтеся зробити крок до одужання — запишіться на консультацію! У процесі ви дізнаєтесь, яке рятування від алкоголю є найбільш ефективним, як його пройти, скільки коштує лікування. Анонімність гарантуємо.

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити