Часте чи надмірне вживання алкогольних напоїв нерідко призводить до розвитку алкогольної залежності. Існує три стадії алкоголізму, і при найважчій людина може не приходити до тями від декількох днів до декількох тижнів і навіть місяців. Що робити у такому разі, де лікувати алкоголізм, якщо ви чи хтось із ваших близьких п’є, і як можна вийти із цього стану вдома? Про це поговоримо далі.
Що таке запій?
Алкоголиком може стати абсолютно кожна людина. Ролі не грає ні стать, ні соціальний статус, ні вік. Часто люди не можуть усвідомити, що впали у залежність, не шукають, де можна вилікувати алкоголізм, оскільки вживають міцні напої не щодня.
За допомогою алкогольних напоїв люди розслаблюються, знімають напругу, розважаються. Згодом присутність спиртного стає все більш помітною. І ось людина вже не уявляє свого життя без чарки. У цьому полягає основна небезпека — звикання відбувається непомітно і поступово. Людина розуміє, що час лікуватися тільки на останніх стадіях залежності, коли виникає ризик її здоров’ю та життю.
Розглянемо основні стадії алкоголізму:
- Перша — людина вживає спиртне періодично. Під час застілля зникає почуття міри. Залежному вже не важливо, як він виглядає у стані сп’яніння. Наступного дня немає почуття сорому за свою поведінку. При цьому боротьба з алкогольною залежністю не ведеться, оскільки проблему не помічає ні сама людина, ні її оточення.
- Друга — у людини з’являється бажання похмелитися. Якщо раніше вранці після гулянки було почуття отруєння з нудотою та головним болем, а спогади про алкоголь викликали огиду, то тепер навпаки хочеться нову дозу. На цьому етапі вже треба думати, як і чим лікувати алкоголіка у Черкасах поки не пізно.
- Третя — людина стає фізично та психологічно залежною від спиртного. Тяга до алкоголю займає чільну роль життя, стає непереборною.
Люди, що знаходяться на першій стадії, усвідомлюють, яку шкоду алкоголь завдає їх здоров’ю. У них присутній страх пити занадто часто. Допомога при алкогольній залежності за такої стадії вже життєво необхідна, оскільки спиртне для них є панацеєю від усіх проблем та турбот. Тільки в стані сп’яніння людина почувається щасливою, але при цьому вона зовсім не контролює, наскільки далеко може зайти. Саме у третій фазі виникають запої.
Наслідки надмірного вживання спиртних напоїв
Алкоголь несе загрозу для фізичного та психічного здоров’я. Найлегші симптоми алкоголіків — нудота, загальне нездужання, головний біль, блювання, озноб. У довгостроковій перспективі алкоголіки ризикують отримати гіпертонію, проблеми із серцево-судинною системою, порушення пам’яті та захворювання печінки.
У центрах, де лікуються від запою в Черкасах, до проблем психологічного характеру відносять:
- нездатність сконцентруватися;
- порушення стабільності емоційного стану;
- спалахи невмотивованої агресії;
- неадекватне сприйняття дійсності.
Запої призводять до втрати роботи, домашнього насильства, розриву соціальних зв’язків, руйнування сімей. Непоодинокі випадки аварій, причинами яких стали п’яні водії.
Як вийти із запою в домашніх умовах?
Більшість алкоголіків не визнають себе такими, тому не погоджуються працювати з алкозалежністю у закладах, де лікувалися у Черкасах їх знайомі. Велику роль відіграє сором, оскільки звернутися до лікаря означає визнати свою залежність. Що робити, якщо є бажання припинити пити? Виходити із запою вдома самостійно.
Перші кілька днів після припинення прийому алкоголю — найважчі. Організм отруєний продуктами розпаду спиртного, самопочуття жахливе. Щоб допомогти собі чи близькому, який страждає від алкогольної залежності, потрібно провести очищення організму від токсинів.
Для детоксикації необхідно:
- пити багато рідини;
- приймати адсорбенти та вітамінні комплекси групи В;
- вживати седативні препарати;
- організувати повноцінне харчування.
Якщо запій був тривалим, то різке скасування спиртного може спровокувати алкогольний делірій, який у народі називають «білою гарячкою». Щоб цього уникнути і вивести із запою, у клініках вдаються до методики поступового скасування. Тобто протягом кількох днів міцні напої замінюють на слабоалкогольні. День у день зменшуючи їх кількість до повної відмови.
Обов’язково під час виходу із запою потрібно надавати всіляку підтримку залежному. Слід пам’ятати, що алкоголізм — це хвороба. Тому людям, які страждають на неї, потрібна професійна турбота та якісний догляд.
Якщо ви або близька вам людина не може впоратися з алкогольною залежністю самостійно, докладіть максимум зусиль, щоб вирушити до фахівця. Лікування у нарколога принесе швидкий, а головне, довгостроковий ефект. Щоб звільнитися від алкогольного полону, звертайтесь до Гапіної Ірини Олександрівни — приватного психіатра у Черкасах з багаторічним досвідом лікування нарко та алкозалежних.