Перед тим, як записатися до психіатра або до психолога, необхідно розібратися, а в чому між ними принципова різниця. На перший погляд здається, що вони займаються тим самим, але насправді це зовсім не так. Якщо ви випадково запишетесь на прийом до одного фахівця, але вам потрібний буде інший, жодної трагедії не станеться. Але ви втратите час та гроші, які все одно доведеться заплатити за прийом у спеціаліста. Тому, щоб такого не сталося, треба розуміти, що лікує психіатр, психотерапевт, психолог та психоаналітик. Ця інформація допоможе вам розібратися у всіх тонкощах та не робити помилок при виборі необхідного фахівця.
Хто такий психіатр?
Звернення до психіатра не повинно вас лякати, тому що сучасне психіатричне лікування зовсім не схоже на ті страшні кадри зі старих фільмів — як радянських, так і західних. Лікарі XXI століття використовують лише безпечні та перевірені методики терапії пацієнтів.
Психіатр — це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці психічних розладів та хвороб. Він використовує медичні методи для оцінки стану пацієнта та вибору відповідного лікування, включаючи фармакотерапію та терапевтичні сеанси. Психіатр обов’язково повинен мати вищу медичну освіту. Це зумовлено тим, що він має право призначати пацієнтам медикаментозне лікування для покращення їхнього фізіологічного та ментального здоров’я. Це і є відповідь на запитання у чому відмінність психотерапевта від психіатра. Перший — не виписує своїм клієнтам ліки, це просто не в його компетенції.
Психіатр може проводити діагностику хворих та лікувати широкий спектр психічних розладів, таких як:
- депресія;
- тривожні розлади;
- шизофренія;
- біполярний розлад;
- аутизм;
- наркоманія та алкоголізм.
Також він допомагає людям впоратися зі складними життєвими ситуаціями та проблемами. Основна мета будь-якого психіатричного лікування полягає в тому, щоб значною мірою знизити інтенсивність симптомів або повністю усунути їх з використанням тих чи інших препаратів, які впливають на роботу людського мозку. При цьому необхідно розуміти, що часом процес терапії може бути тривалим, а в деяких випадках — довічним.
Також існують певні стани, які мають на увазі потребу проходити лікування періодично — у період загострення.
З якими симптомами звертаються до психіатра?
Ви не знаєте, де знайти хорошого психіатра? У такому випадку записуйтесь до нас на консультацію за вказаними номерами телефону. Ми можемо вас записати на прийом до фахівця найвищого рівня. Звертатися до нього слід у разі виникнення таких симптомів:
- затяжна депресія;
- тривожні розлади, безсоння;
- галюцинації;
- суїцидальні думки та інше.
Окремо варто звернути увагу на те, що перелічені симптоми не єдині, з якими потрібно звертатися за допомогою до психіатра. Звернувшись до спеціаліста, ви можете отримати кваліфіковану допомогу та підтримку для свого психічного здоров’я.
Хто такий психолог і яка його спеціалізація
Розібравшись, як проходить огляд у психіатра, у вас точно не виникне страху перед кабінетом психолога. Справа в тому, що прийом у цього фахівця здійснюється у формі діалогу. Додатково пацієнта можуть попросити пройти нескладні тести, написати невеликий текст або пограти в гру.
Психолог — це фахівець, який не має вищої медичної освіти. Свої знання він здобуває на гуманітарному факультеті в педагогічному університеті. Внаслідок цього він не має права призначати будь-які лікарські засоби своїм клієнтам.
Психотерапевт і психолог також мають значні відмінності. Психолог займається дослідженням загальних закономірностей роботи психіки людини та його зовнішніх проявів. Такий фахівець нерідко бере участь у соціально-психологічній реабілітації, адаптації людини до соціуму. Особливо гостро це необхідно після позбавлення від алкогольної залежності, коли пацієнт не знає, як йому знову стати частиною суспільства. Завдання психолога допомогти йому у цьому.
Спеціалізація психотерапевт
Розібравшись чим займається психіатр та психолог, потрібно зрозуміти які хвороби лікує психотерапевт. Хто цей фахівець? Йдеться про психолога чи лікаря-психіатра, який додатково пройшов післядипломну підготовку. При цьому спеціалізується на вузькій методиці або індивідуальному підході до роботи з пацієнтами. Це може бути психоаналіз, гештальт-терапія, арт-терапія тощо.
Психотерапевт, як професіонал, що спеціалізується на лікуванні психічних розладів та емоційних проблем і отримав спеціальну підготовку в галузі психотерапії, фокусується на терапевтичному процесі, який допомагає клієнтам шукати причини своїх проблем та розвивати стратегії для їх вирішення. Психотерапевти працюють з клієнтами, щоб допомогти їм змінити свої думки, поведінку та емоції, які можуть бути нерозпізнаними.
Якщо пацієнту слід призначати медикаментозну терапію, психотерапевт відправляє його на консультацію до психіатра. Де ж приймає психіатр? Він може вести прийом як у окремій клініці, так і в приватному кабінеті у медичному закладі. Так як не всім зручно самостійно йти в клініку і записуватися на прийом, ми даємо вам можливість записатися до психіатра онлайн. Це легко, зручно та конфіденційно!
Психотерапевти не ставлять своїм клієнтам діагнозів. У їхню компетенцію не входить пошук захворювань. Ціль цих фахівців полягає в тому, щоб зрозуміти, який стан викликає ряд поточних проблем.
Найчастіше до психотерапевтів звертаються у разі виникнення таких симптомів:
- панічні атаки;
- фобії;
- харчові розлади;
- депресії;
- нав’язливі думки;
- психосоматичні розлади.
Якщо ви звернулися з метою позбавлення від алкогольної залежності в Черкасах, то, швидше за все, під час реабілітації вам потрібно буде записатися на прийом психотерапевта. Допомога у лікуванні наркозалежних також передбачає залучення до терапії суміжних фахівців: психолога, психіатра, психотерапевта тощо.
Хто такий психоаналітик і що він лікує
Розібравшись, як відбувається сеанс у психіатра можна переходити до розгляду того, чим займається психоаналітик. Хто він такий? Йдеться про спеціаліста-психотерапевта, який пройшов додаткове післядипломне навчання у сфері психоаналізу. Він повинен мати відповідну сертифікацію.
До психоаналітиків також іноді відносять гештальт-терапевтів, символдраматистів, психодраматистів і т. д.
Лікування наркоманії у клініці часто має на увазі не тільки детоксикацію, а й тривалу роботу пацієнтів із цілим рядом фахівців різноманітних профілів. До них відносяться, зокрема, психотерапевти та психоаналітики. Вони розуміються на причинах того, чому людина стала залежною, що спонукало її стати на згубний шлях. Це дозволяє мінімізувати ризики повернення проблеми у майбутньому.
Записуйтесь на консультацію та приходьте для лікування наркоманії і алкоголізму у Черкасах у нашу клініку «Профконтроль». Не варто думати, що ви впораєтеся з проблемою самостійно. Вам обов’язково потрібна буде кваліфікована підтримка, і наші лікарі готові її надати.