Судомний синдром при алкогольній залежності

У людей, які страждають на алкогольну залежність, часто спостерігаються судоми або навіть судомні напади зі втратою свідомості. Це поширений синдром про який ми детальніше поговоримо в цій статті, а також розглянемо в чому його небезпека і які наслідки можуть бути якщо вчасно не вжити заходів.

судоми при алкоголізмі що робити

Що таке судомний синдром і як він проявляється

Судомний синдром — це стан, у якому відбуваються повторювані і мимовільні судоми чи судомні напади. У наркологічній практиці судомний синдром найчастіше пов’язаний із гострою та хронічною алкогольною інтоксикацією.

  1. Гострий судомний синдром, відомий також як алкогольний делірій або «біла гарячка», може розвиватися у людей із тяжкою алкогольною залежністю. Він зазвичай виникає внаслідок різкого припинення чи зниження вживання алкоголю після тривалого надмірного споживання. Симптоми гострого судомного синдрому можуть включати судоми, галюцинації, порушення свідомості, психомоторне збудження, порушення сну та психічні розлади.
  2. Хронічний судомний синдром пов’язаний із тривалою алкогольною інтоксикацією і зазвичай проявляється після тривалого періоду алкогольного споживання. Цей синдром може проявлятися у вигляді епілептичних нападів чи судом, які повторюються з часом.

У 85% випадків судоми відбуваються при алкогольному абстинентному синдромі, також відомому як синдром відміни. Він виникає у разі припинення чи різкого скорочення вживання алкоголю. Першими симптомами є: тривога, неспокій, тремтіння, пітливість, прискорене серцебиття, підвищений артеріальний тиск, головний біль, м’язові та суглобові болі, нудота та блювання. Також характерні психічні симптоми: дратівливість, порушення сну, психомоторне збудження, панічні атаки, галюцинації.

У 50% судоми провокує відмову від алкоголю. При цьому їх супроводжує алкогольний делірій, відомий у народі як «біла гарячка».

судоми у пацієнта внаслідок алкоголю фото

Рідше судоми супроводжують гостру алкогольну інтоксикацію. У такому разі вони проявляються в эпилептоидной формі і проявляються різким руховим збудженням, порушенням орієнтації у просторі, втратою реальності. Пацієнт поводиться підозріло, він озлоблений, насторожений, агресивний. Іноді людина може щось невиразно бурмотіти чи кричати. Такий стан закінчується так само різко як і починається. Після цього людина розслабляється, впадає в апатію або провалюється в глибокий сон. Згодом вона може нічого пам’ятати.

На останніх етапах алкогольної залежності формується алкогольна епілепсія. Цей стан провокує психічну деградацію особистості. У цьому випадку клінічна картина протікає у тяжкій формі. Потяг до алкоголю максимальний, а алкоголізація, що наростає, провокує церебральні розлади, які проявляються:

  • блюванням;
  • запамороченням;
  • головним болем;
  • м’язовими судомами;
  • частимии нападами.

Якщо вчасно не вивести пацієнта з цього стану, це спровокує алкогольну деградацію особистості та алкогольне недоумство.

Якщо ви усвідомлюєте вашу проблему та розумієте, що настав час подолати алкогольну залежність — звертайтеся до нашої клініки у Черкасах до нарколога Ірини Олександрівни. Вам допоможуть повернутися до нормального життя та зберегти здоров’я!

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31, приватна клініка

Тел:.. +38 (093)148-62-26
Тел:.. +38 (098)225-05-78
Viber: +38 (098)225-05-78
Whatsapp: +38 (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити