Запої?
На фото радісна жінка обіймає чоловіка, який пройшов лікування
На фото лікар потискає руку пацієнту, колишньому алкоголіку у клініці
Алкоголізм?

Лікування алкоголізму

Запишіться на консультацію та отримайте анонімну допомогу від нашого фахівця

Наші переваги

Лікування алкогольної залежності. Кодування. Детокс (виведення із запою) у клініці та з виїздом додому.
Висока
кваліфікація
Комплексний
підхід
Гарантія
анонімності
Багаторічний
досвід
Консультація

ЛІКАР ПСИХІАТР-НАРКОЛОГ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ ГАПІНА ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА

Робота з проблемами
 • Реабілітація та лікування алкоголізму.
 • Детоксикація алкогольного сп'яніння (Виведення із запою вдома у місті Черкаси)- Детокс.
 • Особистісні проблеми, міжособистісні стосунки.
 • Сімейні проблеми, вирішення конфліктних ситуацій.
 • Депресивні стани, відчуття самотності, невпевненість у собі, труднощі спілкування з протилежною статтю.
 • Панічний розлад, агарофобія, соціофобія.
 • Абстинентний синдром у алкозалежних (синдром відміни).
 • Психологічні проблеми у алкозалежних.
Використовувані підходи та техніки
 • Аналітична психотерапія;
 • Гештальт терапія;
 • Гуманістична психотерапія;
 • Когнітивна психотерапія;
 • Поведінкова психотерапія;
 • Психоаналіз;
 • Транзактний аналіз;
 • Позитивна психотерапія;
 • Сімейна психотерапія;
 • Діагностика та психофармакотерапія психічних розладів;
 • Лікування залежності від психоактивних речовин;
 • Кодування алкогольної залежності;
 • Детоксикація алкогольної залежності.
Фото лікаря Гапіна Ірина Олександрівна
Досвід психіатричної практики
 • Консультація «Шлюб та сім'я» — 11 років.
 • ЧОПТД КЗ ЧОР - лікар психіатр-нарколог по теперішній час.
 • Практика 13 років лікування алкоголізму у Черкасах.
 • Загальний стаж - 30 років.
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Освіта

Вінницький медичний університет ім.М.І.Пирогова, інтернатура з психіатрії, кваліфікація - лікар психіатр-нарколог. Вінницький медичний університет ім.М.І.Пирогова, факультет удосконалення лікарів, цикл — «Психотерапія у клініці алкоголізму.

Свідоцтво про присвоєння вищої кваліфікаційної категорії з психіатрії №39 від 18.04.2016, видане атестаційною комісією при Управлінні охорони здоров'я у Черкаській облдержадміністрації

Свідоцтво про присвоєння вищої кваліфікаційної категорії з наркології №422 від 27.11.2020

Позбавляються алкогольної залежності всі. Дехто встигає ще за життя...

Лікування

Важливо

На сьогоднішній день все частіше проблема алкоголізму входить до будинків цілком благополучних сімей. Члени сім'ї та близькі родичі є першими і іноді єдиними людьми, на яких обрушується весь цей тягар неприємностей, пов'язаний з алкогольною залежністю близької людини.

Усвідомлення всієї серйозності цих захворювань, призводить до єдино правильного рішення в ситуації, що склалася - звернутися до лікаря психіатра-нарколога, в силах якого допомогти позбутися алкогольної залежності.

30
років стажу
750
пацієнтів за 2021 рік
100%
Гарантія анонімності

Вплив алкоголю на організм людини

Алкоголь має незворотній вплив на здоров'я будь-якої людини. Насамперед страждає мозок, печінка, серце. Але під удар потрапляє все...
Потрібна допомога, але ви не знаєте, з чого розпочати розмову? Залишіть контактний номер телефону – і наш лікар передзвонить Вам найближчим часом
Надіслати повідомлення

Про розвиток алкоголізму

Хтось думає мене це не стосується.

Вплив алкоголю дуже небезпечний і неоднозначний на різних людей. Багато людей без виникаючої залежності можуть вживати алкоголь іноді. Але для деяких це стає кошмаром і вони потрапляють у алкогольний полон, з якого самостійно вибратися вже не можуть.

Лікування алкоголізму поділяють на два етапи:

 1. позбавлення від фізичної залежності
 2. рятування від психологічної залежності.

Ми надаємо послуги – детоксикація, кодування, психотерапія.

Виведення із запою – це стандартна медична процедура, яка завжди дає позитивний результат. Але позбавлення психологічної алкогольної залежності — це дуже складний процес, який часто не дає позитивного результату і за певних умов (складної життєвої ситуації, або «зустріч зі старими друзями»), людина знову зривається.

Найважливішим моментом у лікуванні алкоголізму є те, що людина повинна усвідомити свою проблему і захотіти її позбутися. Завдання близьких людей полягає саме в тому, щоб допомогти людині усвідомити наявність проблеми та умовити її не перешкоджати лікуванню алкоголізму.

Другий крок — просто зателефонуйте нам, НЕ ВІДКЛАДАЙТЕ! За необхідності буде здійснено процедуру виведення із запою. Далі з пацієнтом розпочне роботу лікар психіатр-нарколог. Ми працюємо як у Черкасах, так і в області.

Алкоголізм – це...

Алкоголізм - хронічне психічне прогредієнтне захворювання, що характеризується пристрастю до алкоголю з психічною та фізичною залежністю від нього.

Захворювання характеризується втратою контролю над кількістю вживаного алкоголю, зростанням толерантності до алкоголю (збільшення доз спиртного, потрібне для досягнення задоволення), абстинентним синдромом (похмілля), токсичним ураженням внутрішніх органів, а також амнезією (провалами в пам'яті) на окремі чи всі події, що відбуваються в період сп'яніння.

Пристрасть до алкоголю...

Однією з головних причин пристрасті до алкоголю є ейфорія та уявне зникнення проблем насущних та почуття реальності. Слабка, погано організована особистість все більше губиться в цьому світі, простягаючи руки до пляшки.

Тяжкою формою є алкоголізація на тлі певного психіатричного захворювання. В одних людей досить швидко виникають психотичні розлади, а в інших процес є повільним, деструктивно органічним.

Алкоголізм відрізняється наростаючою симптоматикою психічних порушень та специфічних алкогольних уражень внутрішніх органів.

Патогенетичні механізми алкоголю на організм опосередковані кількома типами дії етанолу на живі тканини і, зокрема, на організм людини. Обов'язково потрібне лікування алкоголізму. Особливо сильну токсичну дію ацетальдегід має на стінки судин (стимулює прогресію атеросклерозу), тканини печінки (алкогольний гепатоз), тканини мозку (алкогольна енцефалопатія).

Тому почати лікування алкоголізму потрібно одразу і не відкладати вирішення цієї проблеми.

Розвиток алкоголізму...

Алкоголізм як патологія проходить кілька етапів розвитку, що характеризуються поступовим збільшенням алкогольної залежності, зменшенням можливості самоконтролю щодо вживання спиртних напоїв, а також прогресивним розвитком різних соматичних порушень, спричинених хронічною інтоксикацією алкоголем.

Найбільш проста диференціація алкоголізму ґрунтується на присутності клінічних та психічних ознак алкогольної залежності, а також частоті та кількості вживаного алкоголю.

Розрізняють такі групи осіб:

 • Особи, які не вживають алкоголю.
 • Особи, які помірно споживають алкоголь.
 • Особи, які зловживають алкоголем (розвиток алкогольної залежності):
  • Без ознак алкоголізму
  • З початковими ознаками алкоголізму (втрата ситуаційного та дозового контролю, запої)
  • З вираженими ознаками алкоголізму (регулярні запої, поразка внутрішніх органів, психічні порушення, властиві алкоголізму)

Алкогольна залежність розвивається від випадкових епізодів вживання алкоголю до розвитку тяжкого алкоголізму. У Черкасах працює наша амбулаторія, яка спеціалізується на лікуванні алкогольної залежності.

Часто хворі на алкоголізм (на всіх стадіях) заперечують або недооцінюють свою хворобу. Це явище отримало назву алкогольної анозогнозії. У рамках уявлення про алкоголізм як про прогредієнтне хронічне захворювання розрізняють три основні стадії.

У розвитку алкоголізму розрізняють три основні стадії:

Перша стадія

На першій стадії алкоголізму хворий часто відчуває важкостримуване бажання вжити алкоголь. При неможливості вживання спиртного почуття потягу на якийсь час проходить, проте у разі вживання алкоголю контроль по відношенню до кількості випитого різко знижується.

На цій стадії захворювання стан сп'яніння нерідко супроводжується надмірною дратівливістю, агресивністю та навіть (ще рідкісними) випадками втрати пам'яті у стані сп'яніння. У алкоголіка зникає критичне ставлення до пияцтва і виникає тенденція виправдати кожен випадок споживання алкоголю.

Наприкінці першої стадії починається помітний приріст толерантності (перенесення алкоголю).

Перша стадія алкоголізму поступово переходить у другу.

Друга стадія

Друга стадія алкоголізму характеризується значним зростанням толерантності до алкоголю, поступово досягаючи найвищої планки – «плато толерантності».

Поступово людина повністю втрачає контроль над вживаною випивкою (зменшення контролю), тривалість ейфорії від сп'яніння також значно зменшується і наприкінці другої стадії може зовсім не наступати. На цій стадії з'являється фізична залежність від алкоголю і тенденція регулярно приймати поодинці великі дози спиртного.

Саме на другій стадії виникає абстинентний синдром, що супроводжується пітливістю, головним болем, спрагою, дратівливістю, проблемами зі сном, болями в ділянці серця, тремором кінцівок або всього тіла.

Алкоголік поступово зовсім перестає виправдовувати своє вживання, виявляючи байдужість до всього, що не стосується алкоголю. Виникає замкнене коло залежності — багатоденне пияцтво, яке дуже складно перервати.

Різке переривання запою, а також спроби оточуючих обмежити хворого від спиртного без медичної допомоги можуть призвести до різноманітних ускладнень, аж до металкогольних психозів.

На другій стадії алкоголізму у хворого починає виразно проявлятися ураження внутрішніх органів та центральної нервової системи (наприклад, зниження статевого потягу, нетримання сечі).

Третя стадія

Тяга до алкоголю посилюється, пропорційно знижується контроль. Організму потрібна вже незначна кількість спиртовмісних напоїв для сп'яніння, при цьому порушення психіки все більше призводять до амнезії.

Психічна, фізична та соціальна деградація збільшується. Поступово виникає тимчасовий стан, наближений до поняття «справжнього запою» — людина вже несвідомо відчуває нестерпний потяг до випивки.

Враховуючи, що для сп'яніння досить малої дози спиртного (чарка і менше), такий запій іноді закінчується лише повним виснаженням організму. На той час порушення психіки та внутрішніх органів стають незворотними, настає повна алкогольна деградація.

Запій, перерваний без відповідної медичної допомоги, часто супроводжується металкогольними психозами і може призвести навіть до смерті. При малопрогредієнтному (стаціонарному) перебігу алкоголізму прогресування основних симптомів хвороби значно менш виражене.

Лікар психіатр-нарколог Гапіна Ірина Олександрівна спеціалізується безпосередньо на лікуванні алкоголізму в Черкасах.

Залишились питання? Зв'яжіться з нами та отримайте вичерпні відповіді.
Надіслати повідомлення

Методи лікування алкоголізму

1
Діагностика
Діагностика насамперед передбачає виявлення та визнання проблеми залежною людиною.
Детоксикація
Детоксикація — очищення організму від алкоголю та усунення наслідків скасування.
2
На фото маленький червоний значок заборони, усередині-пляшки з алкоголем, вони перекреслені червоним
На фото маленький червоний значок заборони, усередині- наркотики, вони перекреслені червоним
3
Кодування
Кодування від алкоголізму - метод психотерапевтичного впливу з ефектом усунення у хворого потягу до вживання спиртного. Це застосування внутрішньовенних та внутрішньом'язових препаратів.
Психотерапевтична допомога
Діагностика психологічного аспекту алкогольної залежності; встановлення нових цінностей.
Замовити дзвінок
4
На фото маленький червоний значок заборони, усередині-ігровий джойстик, він перекреслений червоним
5
Тверезий розум
Якщо ти будеш тверезий, то все бачитимеш ясно і виразно, п'яна людина діє сліпо і нерозсудливо.
Щасливе життя
«Гроші втратив - мало втратив, час втратив - багато втратив, здоров'я втратив - все втратив».
Поверни собі життя
6

Шлях до одужання

На фото металевий ланцюг зі ланками
1
Ваш дзвінок
Первинна консультація з фахівцем.
2
Обстеження
Диференційна діагностика захворювання.
3
Детокс
Детоксикація алкогольного сп'яніння всього організму.
4
Підбір та опрацювання схеми лікування
Спеціально під вас підберемо найкраще ефективне лікування
5
Терапія
Специфічна медикаментозна підтримуюча терапія.
6
Психотерапевтичний супровід
Психотерапевтична підтримка, адаптація та допомога в адаптації.
7
Задоволений клієнт
Щаслива, здорова людина, що живе повноцінним життям.

Запитання та відповіді про алкоголізм

Наскільки ефективне кодування ❓

Кодування від алкоголю може бути ефективним заключним етапом після проходження підготовчого курсу лікування і є додатковим стимулом до утримання від спиртних напоїв.

Умови такого договору обговорюються індивідуально.

Чи можна примусово лікувати❓

Примусове лікування алкоголізму без бажання пацієнта не зможе принести очікуваного ефекту, тому обов'язково для початку переконати пацієнта у необхідності проведення лікування. Звичайно ж, варто пам'ятати, що організм, який зловживав алкоголем довгий час, дуже ослаблений і йому необхідний не тільки вітамінний комплекс, але й повна терапія для відновлення потерпілих органів.

Чи надаєте ви психологічну допомогу❓

Так, психокореція одна з найважливіших аспектів лікування від алкоголізму.

Чи лікується жіночий алкоголізм❓

Так, жіночий алкоголізм лікується різними методиками та підходами, індивідуально у кожному випадку.

Чи можливе лікування алкоголізму важкої форми❓

Так, нові методики дозволяють впоратися з будь-якою формою алкоголізму.

Лікар проконсультує вас про методику лікування та його тривалість.

Залишились питання? Зв'яжіться з нами та отримайте вичерпні відповіді.
Надіслати повідомлення

Гапіна Ірина Олександрівна

Лікування алкоголізму, наркоманії, ігроманії,
психічних розладів.

Українa м. Черкаси, вул. Благовісна, 210

Тел:.. +380 (98) 225-05-78
Viber: (098)225-05-78
Whatsapp: (098)225-05-78

Заповніть форму

і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з умовами використання та підтверджуєте свою згоду на обробку персональних даних.
До скорого!
Ууупс! Щось пішло не так. Оновіть сторінку.
Закрити